Princezna zakletá v čase: Nejpovedenější pohádka poslední doby míří na Netflix

Přečtěte si

Autor

Pohádkový hit, ve kterém čarodějnice Murien zaklela princeznu Ellenu do časové smyčky, se dostane na Netflix již příští týden.

Princezna zakletá v čase to měla s premiérou složité. Nejdříve se měla konat v březnu 2020, premiéra se ale kvůli covidu přesunula až na září. Po měsíci se ovšem kina opět uzavřela. Krom toho, že se s dosavadním otevíráním kin dostala po dlouhé době opět na plátna, na Mezinárodní den dětí (1. června) se objeví také na Netflixu.

Ačkoli se pohádka v kinech promítala pouze několik týdnů, oslovila mnoho diváků. Snímek udělal na mnohé diváky tak dobrý dojem, že se o filmu mluví jako o jedné z nejlepších českých filmových pohádek posledních let. Snímek už má za sebou i televizní premiéru.

Hlavní úlohu princezny Elleny se zhostila Natalia Germani, její kamarádku Amélii ztvárnila Eliška Křenková a prince Jana si zahrál Marek Lambora. Spolu musí porazit jejich úhlavní nepřátele – čas a čarodějnici Murien, kterou ztvárnila Simona Zmrzlá. Dále se ve snímku objevili známí čeští herci Jan Révai, Roman Zach, Vladimír Polák, Martin Písařík nebo Martin Dejdar.

Princeznu zakletou v čase režíroval Petr Kubík, který se také podílel na scénáři. Je to jeho první pohádka a také jeho první velký filmový úspěch. Není tedy divu, že chystá pokračování, kterého se nejspíše dočkáme příští rok.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také