Nejlepší filmy Henryho Cavilla

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Henry Cavill, filmový Superman a seriálový Zaklínač, se již brzy představí jako proslulý Sherlock Holmes v Netflix filmu Enola Holmes. Připomeňme si jeho nejlepší filmy od dob Hvězdného prachu až po současnost.

Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti

Komiksy jsem nepolíben a chápu, že je ve filmu spousta ikonických výjevů a pomrknutí na fanoušky původního média. Každopádně tvůrci si ukousli strašně moc velké sousto, které se v puse převaluje často velice dobře, ale ke konci už se těžko rozžvýkává (i když chápu funkci Doomsdaye jako pojítka k JL). Největším problémem filmu je to, že vypráví daleko více o podtitulu než o hlavním střetu. Filmu by strašně prospěl před tímhle setkáním ještě jeden sólo Batman nebo WW film. BvS najednou musí převyprávět spoustu dějových linek a motivací, což vede často ke zkratkovitosti a nevěrohodnosti (vzpomněl jsem si na TDKR, i když to je mnohem komplexnější a celistvější film, protože uzavírá trilogii). I tak ale smekám, protože pokračovat v ději z Man of Steel, ustanovit nového Batmana, začít formovat Justice League a do toho naverbovat Lexe Luthora a spoustu dalších postav, to je sebevražedný plán, který se sice často zaseknul, ale ve výsledku se jedná o výbornou práci. Herci jsou totiž do jednoho výborní, hudba je skvělá (hlavně WW a Luthorova theme) a Affleck vynikající! (Radek Neuman)

Hvězdný prach

Hvězdně obsazený Hvězdný prach vás zavede do světa rozděleného na dvě poloviny. V té první, která je obývaná lidmi, žije prosťáček Tristan a ten má, jak jinak, než zálusk na místní krasavici. Aby jí přinesl spadlou hvězdu, vydá se na druhou půlku světa, kde kouzla mají ještě moc, aby ji získal. K jeho překvapení však hvězda není věc, ale moc milá slečna. Tedy na své polovině. Pokud se hvězdička dostane k lidem, změní se v prach. Má také kouzelnou moc, na kterou si brousí zuby nejen zlá parta čarodějnic (velitelku skvěle zahrála Michelle Pfeiffer), ale i princ co by byl rád králem celé země za zdí. Děj je protkán zajímavými postavičkami v čele s tím nejméně děsivým pirátem Shakespearem (Robert DeNiro). Film na motivy knížky patří mezi ty nejpovedenější v žánru a ani dospělého diváka nenudí. (Anna Svatková)

Krycí jméno U.N.C.L.E.

Guy Ritchie, který má na kontě například Sbal prachy a vypadni nebo dva díly Sherlocka Holmese s Robertem Downeym Jr., se pokusil vzkřísit pro leckoho kultovní seriál se stejným názvem. Televizní show, která se u nás samozřejmě nevysílala, si získala na západě mnoho fanoušků. Je dobře, že se projektu ujal právě Ritchie, protože jeho retro cítění je dokonalé. Už u Holmese dokázal sladit herecký tandem, fešné kostýmy a poutavou výpravu. Přesně tyto atributy vévodí i u jeho nového snímku. Jediný rozdíl je v tom, že se děj odehrává během studené války v roce 1963. Cavill a Hammer jsou dobrá dvojka, ale z Hammerova pokusu o ruský přízvuk bolí uši. Stejně tak hlášky typu „ruský člověk by za každou cenu bojoval a nikdy by se nevzdal.“ Jednou to beru, zasměji se. Podruhé to ještě příjmu. Ale desetkrát to vážně nedávám. Ne nadarmo se říká, že opakovaný vtip není vtipem. (Lukáš Vaněk)

Mission: Impossible – Fallout

Bitky, přestřelky a honičky se vrací již pošesté. McQuarrie s Cruisem je ale divákům nabízejí v tak kreativním provedení a precizním podání, že si v akci nelze jinak než spokojeně libovat. Do toho se atmosféra Mission Impossible – Fallout mísí s příjemnou dávkou procítění, humoru a nostalgie, že se i přes dvě a půl hodiny dlouhou stopáž snímku bojíte odtrhnout oči od plátna byť jen na vteřinu ve strachu, abyste o něco z toho nepřišli, protože orientace v příběhu může být občas lehce obtížná. Laťka žánru akčního filmu se přesto určitě zase posunula o jednu příčku výš. (Jan Marek)

Muž z oceli

Díky kvalitnímu scénáři Snyder solidně zvládl samotný zrod Supermana a emoční stránku filmu (určitě i díky pár radám od Nolana), ale nejvíce vládne v akčních sekvencích. Jednotlivé akční scény jsou digitálně skvěle zvládnuté a tam, kde je digitál až moc vidět, si Snyder pomohl šikovným střihem. Při scénách Supermanova letu často používá zoom nebo použije detail na Clarkův obličej. Snyder si také dal pozor na přehlednost. Střih v akčních sekvencích je sice rychlý, ale všechno je víceméně přehledné, i když Superman lítá skrze budovy nebo probíhá vzdušný souboj. Ovšem největší akční boom přichází v poslední půl hodině, kde se Snyder totálně utrhne ze řetězu a využívá každý dolar rozpočtu na obrovskou destrukci Metropolis. Upřímně to, co si režisér troufl ve finále, mnohonásobně převyšuje akční závěr Avengers o několik tříd. (Roman Toupal)

Sand Castle

Nejsem fanoušek vojenských filmů, ale sem tam se na nějaký podívám. Netflix jich zrovna nabízí mraky a jsem ráda, že jsem narazila zrovna na tento. Sand Castle potěší každého fanouška válečného dramatu. Už od začátku se setkáváme s hlavním hrdinou, který se snaží utéct od své povinnosti a musím říct, že mi Nicholas Hoult byl hned od začátku velmi sympatický. Scénář je skvěle napsaný, přiblíží nám posádku a tím u diváka posiluje tu citovou stránku k postavám. Sem tam nějaká akce, která není přemrštěná, netrvá dlouho a je hlavně uvěřitelně natočená. Je to krásně vyvážené, sledujeme jak bojují, vzdorují, jak se psychicky vyrovnávají se ztrátami. Takhle si klidně dokážu představit, že to na vojenských akcích chodí, nebo alespoň na některých. Opravdu povedený válečný film, který mě po celé dvě hodiny bavil, vzbudil ve mě nějaké emoce a doprovází ho krásná jednoduchá hudba. (Tereza Filounková)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také