Zatanna: Dostane čarodějka od DC vlastní film?

Přečtěte si

Nejlepší filmy o sociálních sítích

Sociální sítě jsou stále populárnějším tématem pro vznik filmů. Některé z nich zobrazují samotný vznik sociálně sítě, jiné se...

TOP 15 filmů na Netflixu bez české podpory

Vybrali jsme patnáct nejlepších filmů na Netflixu, které se zatím nedočkaly českých titulků a najdete je tak pouze v...

12 seriálů na Netflixu, které Netflix nenatočil, ale musíte je vidět

Netflix umí nejen točit skvělé seriály, umí je také dobře nakupovat. Pokud už většinu seriálů z produkce Netflixu máte...

Autor

Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Magie začíná pomalu, ale jistě prosakovat i do komiksových filmů. Marvelovský Doctor Strange by to mohl potvrdit. Warner Bros. prý prokazatelně chystají snímek, který se bude točit okolo superhrdinky jménem Zatanna Zatara. Tu mohou komiksoví fandové znát kupříkladu z populárního animovaného filmu Justice League Dark.

Co už nějakou dobu víme, je fakt, že studio J.J. Abramse s názvem Bad Robot připravuje vlastní film o výše zmíněném uskupení, který by však se Zatanninou sólovkou neměl mít co do činění. Pokud se ukáže, že je to pravda, jednalo by se o hrdinčin debut samozřejmě nejen v rámci DCEU, ale i v hraném filmu celkově.

V seriálu už se ovšem tato postava, kterou vytvořili v roce 1964 pro komiks Hawkman scénárista Gardner Fox a kreslíř Murphy Anderson, objevila. Jednalo se konkrétně o Smallville, mapující „předsupermanská“ léta Clarka Kenta na Zemi. Zatannu si zde zahrála Serinda Swan. Zato v animácích má tento charakter výskyt mnohem častější. Objevila se v ikonickém seriálu Batman: The Animated Series, dále Batman Beyond, Justice League Unlimited, a Young Justice. Za zmínku stojí i nedávné televizní seriály DC Super Hero Girls a velmi povedená a chválená Harley Quinn.

Zatanna Zatara je dcerou salónního kouzelníka jménem Giovanni Zatara, který se v komiksu poprvé objevil během jeho zlatého věku. Zatanna má stejné magické schopnosti jako on, což obnáší mimo jiné schopnost ovládat elementy, telekineze, telepatie, teleportace a manipulace s realitou.

Pokud se projekt začne realizovat, zařadí se do skupiny chystaných filmů z universa DC, jakými je dlouho odkládaný Flash, Batman, Black Adam, nový Sebevražedný oddíl a řada dalších.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

VOD

Čtěte také