Zatanna: Dostane čarodějka od DC vlastní film?

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Magie začíná pomalu, ale jistě prosakovat i do komiksových filmů. Marvelovský Doctor Strange by to mohl potvrdit. Warner Bros. prý prokazatelně chystají snímek, který se bude točit okolo superhrdinky jménem Zatanna Zatara. Tu mohou komiksoví fandové znát kupříkladu z populárního animovaného filmu Justice League Dark.

Co už nějakou dobu víme, je fakt, že studio J.J. Abramse s názvem Bad Robot připravuje vlastní film o výše zmíněném uskupení, který by však se Zatanninou sólovkou neměl mít co do činění. Pokud se ukáže, že je to pravda, jednalo by se o hrdinčin debut samozřejmě nejen v rámci DCEU, ale i v hraném filmu celkově.

V seriálu už se ovšem tato postava, kterou vytvořili v roce 1964 pro komiks Hawkman scénárista Gardner Fox a kreslíř Murphy Anderson, objevila. Jednalo se konkrétně o Smallville, mapující „předsupermanská“ léta Clarka Kenta na Zemi. Zatannu si zde zahrála Serinda Swan. Zato v animácích má tento charakter výskyt mnohem častější. Objevila se v ikonickém seriálu Batman: The Animated Series, dále Batman Beyond, Justice League Unlimited, a Young Justice. Za zmínku stojí i nedávné televizní seriály DC Super Hero Girls a velmi povedená a chválená Harley Quinn.

Zatanna Zatara je dcerou salónního kouzelníka jménem Giovanni Zatara, který se v komiksu poprvé objevil během jeho zlatého věku. Zatanna má stejné magické schopnosti jako on, což obnáší mimo jiné schopnost ovládat elementy, telekineze, telepatie, teleportace a manipulace s realitou.

Pokud se projekt začne realizovat, zařadí se do skupiny chystaných filmů z universa DC, jakými je dlouho odkládaný Flash, Batman, Black Adam, nový Sebevražedný oddíl a řada dalších.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také