Všude dobře, doma nevím: Originální komedie míří i k Vám domů

Přečtěte si

Nejlepší body horory

Body horor je zvrácený subžánr hororu, ve kterém dochází k psychickému i fyzickému násilí na lidském těle. Nejčastěji jde...

Nejlepší francouzské filmy za posledních 10 let

Kdo by neměl rád francouzské filmy. Doba Četníků už je sice dávno pryč, ale skvělé filmy se ve Francii...

Disneyho hrané remaky seřazeny od nejhoršího po nejlepší

Očekávanou Mulan uvidíme už v září (v kině nebo na internetu), a tak jsme seřadili zbylé Disneyho hrané remaky...

Autor

Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Podívejte se na trailer francouzsko-tuniské komedie Všude dobře, doma nevím, kterou už brzy budete moci zhlédnout dvěma způsoby v pohodlí domova.

V originálním snímku o mladé psychoterapeutce, která se po letech vrací z Paříže do rodného Tunisu, aby si zde otevřela vlastní ordinaci, září v hlavní roli Golshifteh Farahani (Paterson, Labyrint lží). Příběh o boření předsudků, nových přátelstvích a návratu ke kořenům je prostoupen jemným humorem pramenícím z kontrastů mezi emancipovanou Selmou a její rodnou zemí, kde jsou obyvatelé sice vřelí a přátelští, ale zastávají řadu konzervativních názorů a jen těžko hledají pochopení pro její profesi a přístup k životu. Selma je ale odhodlaná uspět, staví se k problémům čelem a nové prostředí jí čím dál více přirůstá k srdci.

Film Všude dobře, doma nevím měl světovou premiéru na festivalu v Benátkách, následně byl uveden na prestižních přehlídkách v Torontu, Londýně a Pusanu.

Všude dobře, doma nevím je celovečerním debutem francouzské režisérky tuniského původu Manele Labidi. „Důležitou inspirací pro mě byly italské komedie ze 60. a 70. let. Líbí se mi, jak zpracovávají politická a sociální témata pomocí humoru a satiry,“ říká mladá tvůrkyně. Hlavní postava sebevědomé Selmy, která má se svou rodnou zemí po letech v zahraničí komplikovaný vztah, je inspirována režisérčiným životem. „Skrz postavu Selmy zkoumám svůj rozporuplný vztah s touto zemí, kterou znám, jejímž jazykem plynně mluvím, ale často se od ní cítím hodně vzdálená,“ dodává Labidi.

Všude dobře, doma nevím bude od čtvrtku 21. května možné zhlédnout v online videopůjčovně Aerovod. O den dříve, ve středu 20. května ve 20:30, bude film uveden v premiéře ve virtuálním kinosále projektu Moje kino LIVE.

Zdroj: Diaphana Distribution / Aerofilms

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také