Aktuální filmové hity na Netflixu

Přečtěte si

Autor

Mezi veškerou originální produkcí a tituly na vyžádání patří platformě Netflix přední příčka, protože má v nabídce velmi kvalitní záležitosti. Oblíbená streamovací služba pronikla do domácností po celém světě, což je dáno zřejmě díky přítomnosti řady kasovních trháků a nabídce, ze které si vybere celá rodina. Na své si tu přijde opravdu každý a většina špičkového obsahu je vlastní tvorba interního produkčního týmu.

Jak si tak člověk službou Netflix listuje, občas se může dostavit pocit rutiny. Pokud už jste viděli všechno, na co jste měli v knihovně políčeno, tak se určitě přistihnete při tom, jak projíždíte věci už jednou viděné a všechny ty nízkorozpočtové snímky, které na člověka ze všech stran vyskakují. Existuje ale slušná šance, že vám přece jen mezi prsty pár klenotů proklouzlo, anebo pokud jste na Netflixu úplní nováčci, potřebujete jen mírně popostrčit správným směrem. V dalším textu se dozvíte, které filmy na Netflixu aktuálně patří ke špičce.

Spider-Man: Paralelní světy

Zdroj: Netflix

Možná si říkáte: „Zase film se superhrdinou…“ nebo aspoň „Zase další Spider-Man…“ Jenže málo platné, protože Spider-Man: Paralelní světy je z nich nejlepší. Sice je venku už od roku 2018, ale mezi filmy na vyžádání se dostal teprve nedávno a nepochybně se tady chvíli ohřeje. Byl to trhák a na Zlatých glóbech, udělování Oskarů i cenách BAFTA bodoval.

Příběh nakousneme jen lehce, ať se máte na co těšit. Vše se točí okolo mladíka Milese Morales, kterého kousne ten samý radioaktivní pavouk jako Petera Parkera. Když se navleče do spider-manského pláštíku, trochu s nově nabytými povinnostmi bojuje, ale má k ruce skupinu superpřátel. Těšit se můžete na nezapomenutelné výkony filmových hvězd Shameik Moorea, Hailey Steinfeldové a dokonce i Nicolase Cage. Z vizuálního hlediska se rozhodně jedná o jeden z nejpodmanivějšího filmů, jaké se v posledních letech dostaly na plátna, a nabízí dokonalý mix akce, živoucích barev a newyorské graffiti kultury.

Drahokam

Zdroj: Netflix

Být fanouškem Adama Sandlera nebylo v posledních 15 letech zrovna jednoduché. Po filmech, jako byli Rivalové a Malý Nicky, se dá říct, že to s ním šlo z kopce a jeho filmy byly spíš recykláty starých hlášek a typické Sandlerovy řečové vady. K posledním slušnějším filmům patřila Trestná lavice, ale fanoušci Zohana možná budou nesouhlasit. Každopádně svým nejnovějším počinem Drahokam nás Sandler všechny překvapil.

Děj se odehrává v New Yorku v rušné diamantové čtvrti a mapuje překotná životní rozhodnutí jednoho charismatického klenotníka. Ten má enormní dluh u lichvářů kvůli vážnému  problému s hazardem, který se ještě více prohloubí po roztržce s hvězdou NBA projevující zájem o vzácný černý opál. Tentokrát jde doslova o všechno, a jestli to skončí dobře, to už musíte zjistit sami.

Okja

Zdroj: Netflix

Okja je pravý sentimentální doják a nabízí originální pojetí tématu násilí na zvířatech. Film je dalším úžasným dílem legendárního jihokorejského režiséra Džun-ho Pona, který se teď proslavil mnohonásobně oceněným filmem Parazit, a dále snímky Matka nebo Ledová archa. Hlavní postava Mija prokáže při svém dobrodružství skutečnou odvahu a kuráž a film je krásným příkladem toho, jak se i maličký človíček může postavit velkým korporacím.

Tento jihokorejsko-americký snímek byl natočen už v roce 2017 a jedná se o podmanivý příběh děvčátka, které se rozhodne, že si domů přivede svoje superobřího prasečího mazlíčka Okju. Záchranná mise takového rozsahu se zdánlivě jeví jako příliš náročná pro malou holčičku z jihokorejských hor, a zvlášť když stojí proti obří korporaci, která má v plánu si jejího miláčka ponechat. Lidem, kteří snímek uvidí poprvé, se buď v hrdle udělá obří knedlík, nebo získají nový pohled na to, jak zacházíme se zvířaty.

Irčan

Zdroj: Netflix

Řekněme si to na rovinu, nejnovější kriminální drama od Martina Scorseseho jsme pravděpodobně všichni viděli. A jestli ne, pak vás čeká opravdový skvost. Irčan nabízí všechna lákadla skvělých Scorseseho gangsterek, ale zároveň přináší i něco, co jsme dosud neviděli, nebo alespoň ne v takové míře. Neuvěřitelně realistická omlazující technologie umí ubrat De Nirovi, Pescimu i Pacinovi bez problému 20 let a kvalita snímku tím nijak netrpí.

Vzhledem k nedávným Scorseseho vyjádřením o superhrdinských filmech a současnému stavu kinematografie by si člověk řekl, že se do spolupráce s Netflixem nepohrne. Ale to nemůže být dál od pravdy. Jedná se totiž o jediný film z našeho seznamu, který byl vyroben exkluzivně pro vydání na Netflixu. Tento více než tříhodinový snímek měl zdaleka největší rozpočet ve výši 160 miliónů USD a nepochybně přinesl Netflixu nejvíce předplatitelů i největší tržby.

Počátek

Zdroj: Netflix

Na filmech od Christophera Nolana v nabídce na vyžádání je nejlepší to, že se na ně můžete dívat stále dokola. Počátek je určitě jedním z nejlepších filmů desetiletí a je krásným důkazem kvality Nolanovy tvorby. I když byl film uveden už v roce 2010, stále nepřestává fascinovat a nemenší oblibě se těší i soundtrack. Pokud jste ho dosud neviděli, pak neváhejte, protože kritiky hovoří jasně. Na ČSFD má 89 % a je 6. nejoblíbenějším filmem.

Čtěte také