The Lighthouse: Robert Pattinson a Willem Dafoe bojují se samotným mořem

Přečtěte si

8 nových filmů na Netflixu s českým dabingem

Český dabing na Netflixu ještě stále není samozřejmostí, přesto největší světová streamovací služba na diváky v Česku myslí a...

17 nejnovějších titulů, které můžete vidět o víkendu

První adventní víkend roku bude na filmové a seriálové novinky z týdne velmi bohatý. Jen Netflix vydal tři filmové...

10 filmů, které Netflix právě přidal do nabídky, aniž byste to věděli

V přehledu novinek na tento týden to vypadalo, že si Netflix vystačí s vlastní originální tvorbou. Služba nakonec překvapila...

Autor

Tereza Filounková
Pracovnice v kanceláři, která se před prací ráda ukrývá do filmových a knižních příběhů. Fanynka herečky Meryl Streep a veškerých filmů od Disney. Věrný posluchač muzikálových soundtracků a zpěvačky Cher. Psaní článků, povídek a knih je mojí vášní, stejně jako sledování Oscarů a černobílých Hollywoodské filmů.

Scénárista a režisér Robert Eggers divákům v roce 2015 představil obdivuhodný mysteriózní horor Čarodějnice. Nyní po čtyřech letech přichází se svým dalším hororovým projektem s prvky dramatu The Lighthouse. Do filmu obsadil dva skvělé herce a diváky potěší i černobílým pojetím a zajímavou kamerou.

Příběh se odehrává v minulosti někdy kolem roku 1890, a od začátku se zaměřuje na dva strážce majáku Ephraima Winslowa a Thomase Wakea. Oba společně žijí daleko od civilizace, nikoho jiného nevídají, jen moře a sami sebe. Z dlouhodobé izolace od okolního dění a častějších bouřek se jejich mysl začíná stávat čím dál bláznivější. Začínají vidět různé mořské netvory a navzájem si ubližují. Napjatou a gradující atmosféru mezi nejlepšími přáteli podtrhuje černobílé pojetí filmu a old-schoolová kamera 4:3, která byla používaná na starších filmech.

V hlavních rolích se nám představí nově zvolený Batman Robert Pattinson a padouch ze Spider-Mana Willem Dafoe. Uvidíme herecký koncert dvou skvělých herců. Zatím víme ještě o jedné postavě, která by se ve filmu měla objevit, ale v traileru jí nespatříme. Můžete ji ale zahlédnout na oficiálním plakátu v článku, jedná se o mořskou pannu, kterou ztvárnila Valeriia Karaman. Režie a scénáře se ujal již zmíněný Robert Eggers.

Film se poprvé divákům představil na filmovém festialu v Cannes, kde získal velmi pozitivní ohlasy. Oficiální premiéry se snímek dočká 18. října 2019.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také