The Lighthouse: Robert Pattinson a Willem Dafoe bojují se samotným mořem

Přečtěte si

Recenze: Panství Downton – Velkolepé zakončení a povedená sonda do života britské aristokracie

Za cca pět let svého vysílání sbíral seriál Panství Downton samou chválu. Kritici byli nadšení, diváci se nemohli dočkat...

Recenze: Takové krásné šaty – Zvrácený horor o oživlých šatech nebo absurdní kritika konzumu?

Ani jedno, a přitom obojí zároveň. A k tomu ještě střelená komedie se závany mysteriózna. To bych řekl o...

Recenze: To Kapitola 2 – Pokračování téměř bez Pennywise

Dočkali jsme se. Napjatě vyhlížené pokračování nejúspěšnějšího hororu všech dob, To, vstupuje do kin. Jak se nám pokračování hororu...

Autor

Profilový obrázek
Tereza Filounková
Telefonní operátorka, která se před prací ráda ukrývá do filmových a knižních příběhů. Fanynka herečky Meryl Streep a veškerých filmů od Disney. Věrný posluchač muzikálových soundtracků a zpěvačky Cher. Psaní článků, povídek a knih je mojí vášní, stejně jako sledování Oscarů a černobílé Hollywoodské filmy.

Scénárista a režisér Robert Eggers divákům v roce 2015 představil obdivuhodný mysteriózní horor Čarodějnice. Nyní po čtyřech letech přichází se svým dalším hororovým projektem s prvky dramatu The Lighthouse. Do filmu obsadil dva skvělé herce a diváky potěší i černobílým pojetím a zajímavou kamerou.

Příběh se odehrává v minulosti někdy kolem roku 1890, a od začátku se zaměřuje na dva strážce majáku Ephraima Winslowa a Thomase Wakea. Oba společně žijí daleko od civilizace, nikoho jiného nevídají, jen moře a sami sebe. Z dlouhodobé izolace od okolního dění a častějších bouřek se jejich mysl začíná stávat čím dál bláznivější. Začínají vidět různé mořské netvory a navzájem si ubližují. Napjatou a gradující atmosféru mezi nejlepšími přáteli podtrhuje černobílé pojetí filmu a old-schoolová kamera 4:3, která byla používaná na starších filmech.

V hlavních rolích se nám představí nově zvolený Batman Robert Pattinson a padouch ze Spider-Mana Willem Dafoe. Uvidíme herecký koncert dvou skvělých herců. Zatím víme ještě o jedné postavě, která by se ve filmu měla objevit, ale v traileru jí nespatříme. Můžete ji ale zahlédnout na oficiálním plakátu v článku, jedná se o mořskou pannu, kterou ztvárnila Valeriia Karaman. Režie a scénáře se ujal již zmíněný Robert Eggers.

Film se poprvé divákům představil na filmovém festialu v Cannes, kde získal velmi pozitivní ohlasy. Oficiální premiéry se snímek dočká 18. října 2019.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také