Django/Zorro: Natočí Tarantino filmový crossover?

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Quentin Tarantino. Ať už se vám tento režisér, producent a scénárista líbí nebo ne, jedno se mu upřít nedá – platí za nejvýraznější filmové tvůrce dneška. Jeho nejnovější film, Tenkrát v Hollywoodu se teprve chystá do kin, v Cannes ale po své premiéře sklidil rekordní sedmiminutový potlesk ve stoje. Nyní to vypadá, že Tarantino zfilmuje pokračování Nespoutaného Djanga v komiksu, který sám napsal…

Tento lákavě vypadající a znějící počin (vyšlo u studia Vertigo), nazvaný Django/Zorro, bohužel v našich končinách nevyšel. Bohužel, každopádně se jedná o sedmidílnou sérii, v níž Django dopraví svou ženu Broomhildu do bezpečí a dále se živí jako lovec odměn. Veškerý výdělek pak posílá své manželce. Během svých cest narazí na charismatického Diega de la Vegu, který je rovněž znám pod svým alter egem maskovaného mstitele Zorra. Společně se rozhodnou bojovat proti otroctví.

Z toho, co zatím víme o chystaném sequelu (tedy krom výše načrtnutého děje předlohy), stojí za zmínku, že Tarantino napíše scénář spolu se stand-up komikem a scénáristou Jerrodem Carmichaelem. Je také velmi pravděpodobné, že projekt vznikne pod hlavičkou studia Sony.

Tarantino mimochodem před časem uvedl, že hodlá natočit deset filmů, načež by rád odešel do důchodu a věnoval se psaní knih. Tento projekt by tedy byl – pokud by jej opravdu režíroval, i jeho posledním. Je tedy možné, že se svou tvorbu rozhodne zakončit něčím jiným a zůstane třeba jen na pozici producenta…

Ať už to tedy bude jakkoli, mohl by z toho být opravdu skvělý film. Na další detaily si zatím budeme muset počkat…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také