Ridley Scott oznamuje pokračování legendárního Gladiátora

Gladiátor z roku 2000, jenž byl nominován na jedenáct Cen Akademie a pět z nich vyhrál, dostane pokračování. Režisérského křesla se opět ujme Ridley Scott, který se tak po prequelech Vetřelce zase vrací ke svému staršímu hitu.

Jakmile vyšla zpráva o pokračování Gladiátora navenek, vyskytlo se mnoho otázek. Není ještě zcela jasné, která postava nás bude snímkem provázet. Internetem kolují informace, že se příběh možná uchýlí k Luciusovi, jenž je synem Lucilly z prvního dílu. Fanoušci by možná rádi uvítali návrat samotného Russella Crowea, není však vůbec jasné, že se v připravovaném snímku vůbec objeví v jakékoliv podobě.

Návrat Russella Crowea by byl samozřejmě obtížný. Maximus, kterého Russell ztvárnil, v prvním díle zemřel, proto si fanoušci lámou hlavu nad jeho případným zázračným obživnutím. K této záhadě se vyjádřil samotný Scott na filmovém festivalu SXSW, který proběhl v minulém roce.

Ze Scottova vyjádření jasně vyplynulo, že má plán, jak přivést hlavního hrdinu zpět do děje, i přes fakt, že je mrtvý. Otázka, jak k takovému činu dojde, zůstává nezodpovězena. Vše je tedy vloženo do rukou Scotta Ridleyho. Jisté je, že k pokračování nedojde tak brzy, jak se celá situace jeví. Přesto se ale fanouškům atického bijáku dostaly první zmínky o samotném pokračování. Nezbývá zatím nic, než vyčkávat na nadcházející informace.