Stephen King patří k nejlepším a nejprodávanějším spisovatelům všech dob. Navíc toho napsal opravdu hodně. Všechny tyhle faktory pak hrají svou roli v tom, že je i jedním z těch autorů, jejichž knihy se dočkaly řady filmových zpracování. Poslední dobou jako by však filmové adaptace “kingovek” zažívaly nebývalý boom. Ať už jde z nedávné doby o pořádné hity tipu první části hororu To, bohužel nesmírně nepovedené Temné věže, na Netflixu uvedených televizních filmů Geraldova hra a 1922, či český příspěvek v podobě krátkometrážního snímku Robina Kašpaříka Jsem brána, a řady dalších. O tom, co všechno se ještě do budoucna chystá, ani nemluvě. Bylo tedy jen otázkou času, než si něco z bohaté bibliografie “krále hororu” uždibne i tvůrce obou částí V zajetí démonů; režisér James Wan…

Filmem, který jeden z nejvýraznějších tvůrců mainstreamových hororů současného Hollywoodu natočí, bude již jednou, konkrétně v devadesátých letech zfilmovaná kniha Tommyknockeři (Tommyknockers). Spolu s Wanem se má na projektu podílet Roy Lee: producent, stojící mimo jiné právě za loňským hororovým hitem To. S filmem jim pak prý má ještě pomoci Larry Sanitsky, který produkoval původní a v úvodníku již zmíněnou adaptaci z devadesátých let. A o čem že to má celé být?

“Bobbi, spisovatelka žijící poklidným způsobem na své farmě, jednou v lese zakopla o kus kovu. Poháněna nevysvětlitelnou zvědavostí začala kopat a postupně za pomoci ostatních odhalovat zabořený vesmírný koráb. “Tommyknockeři” potřebují lidské bytosti pro výrobu energie. Mění fyzicky i psychicky Bobbi i ostatní obyvatele Havenu a nutí je pomocí hrůzných vynálezů ničit všechny, kteří jsou proti nim. Jen Gard a Davidův dědeček jsou chráněni kovovou destičkou v hlavě (následek po starém zranění), navíc jim pomáhá láska k Bobbi a malému vnukovi. Ubrání se lidé? Kolik životů bude obětováno, aby vetřelci mohli odletět?” (anotace knihy)

Tommyknockeři jsou v zámoří druhou nejprodávanější knihou (v hardcoveru) od Stephena Kinga, a jelikož tou první je To, není divu že se sáhlo právě po nich. Bližší informace ohledně obsazení či data premiéry zatím známy nejsou, proto nezbývá než vyčkat dalších novinek. Otázkou pak je, zda bude film uveden dříve než druhé To, nebo bude ten odsunut a upřednostní se  projekt Tommyknockers. Záleží na tom, jak rychle se vše rozeběhne…

Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, dále seriál Doctor Who, a zarytou nenávistí vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase hraji hokej, čtu a zírám.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here