Vražda v Orient expresu: Soutěž o spoustu věcí


Můžete si přečíst předlohu, učesat si u toho knír a pak si prohlédnout výsledek v cestovním zrcátku. Ke všemu z toho vyhrajete nástroje.

To, co začíná jako luxusní jízda vlakem z Istanbulu do Londýna, se rychle promění v jeden z nejnapínavějších a nejzáhadnějších detektivních příběhů, jaký byl kdy vyprávěn. Předloha Agathy Christie popisuje osudy třinácti pasažérů uvízlých v přepychovém vlaku Orient expresu kdesi ve sněhových závějích na Balkáně. V okamžiku, kdy ve vlaku dojde k záhadné vraždě amerického obchodníka, každý z nich se stává podezřelým. Ve vlaku naštěstí nechybí jeden neobyčejný Belgičan s velkým knírem a dokonale pracujícími šedými mozkovými buňkami. A právě tento nejslavnější detektiv na světě, Hercule Poirot, musí závodit s časem, aby vyřešil smrtící hádanku dříve, než neznámý vrah znovu udeří.

Soutěžní otázka

Který herec hrál Hercula Poirota v první adaptaci Vraždy v Orient expresu z roku 1974?

1. Musíte nás odebírat (klikněte vpravo dole na červený zvonek).
2. Své odpovědi zasílejte na soutez@nafilmu.cz.
Předměty: Vražda: kniha | Vražda: hřebínek na knír | Vražda: cestovní zrcátko
Soutěž končí 24. listopadu, den poté vylosujeme tři výherce, kteří obdrží knihu Vražda v Orient expresu, tři výherce, jež si budou moci učesat mohutný knír stylovým hřebínkem a tři narcisy, kteří můžou svůj knír obdivovat v cestovním zrcátku.