Tržby: Horor To má rekordní čísla

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Po dvou týdnech, kdy do amerických kin pomalu nevkročila ani noha, přišla řada na Kingovu adaptaci hororu To. Snímek podle předpokladů válí, takováto čísla ale zřejmě nikdo nečekal.

První rekordy byly zaznamenány hned během čtvrtečních předpremiér. Tržby se zastavily na 13, 5 milionech, což z hororu To dělá nejen nejúspěšnější horor všech dob, ale také nejvýdělečnější eRko, před kterým musel smeknout i komiksový Deadpool (12, 7). Pochopitelně jde o historicky nejlepší start studia New Line Cinema, stejně tak nejlepší zářijová čísla.

To nejlepší ale přišlo v pátek. Kingova adaptace otevřela za neskutečných 51 milionů dolarů, což je suma, která se s trochou štěstí očekávala po celém víkendu. Není třeba připomínat, že i tentokrát jde o nejlepší film studia, nejúspěšnější start září a nejlepší otvírák eRka všech dob. To má tedy šanci, aby po prvním víkendu v kinech otevřelo klidně za bombastických 100 milionů.

Horor To si přišel na rekord i v počtu uvedení nepřístupného snímku do kin. Promítán byl ve 4 103 amerických kinech, čímž překonává březnového Logana (4 071).

V celosvětovém měřítku To hlásí už 76, 7 milionů, což je více jak dvojnásobek rozpočtu celého snímku (35 milionů).

Kompletní přehled víkendových tržeb očekávejte klasicky v pondělí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také