Trailer #1: Call Me by Your Name (2017) – Příběh jednoho léta

Přečtěte si

Autor

Společnost Sony Pictures Classics zveřejnila první upoutávku na film italského režiséra Lucy Guadagnino Call Me by Your Name (2017). Tuzemští diváci mohli od tohoto tvůrce zaregistrovat v kinech loni snímek Oslněni sluncem (2015). Jak vypadá trailer na jeho nový počin?

Děj se odehrává v létě roku 1983 v severní Itálii. Chlapec Elio Perlman zde tráví s rodinou léto ve vile ze 17. století. Kratochvíle vyplňuje přepisem a hrou klasické hudby, čtením a laškováním s přítelkyní Marziou. Jako každý rok přijíždí k jeho otci, profesorovi a specialistovi na řecko-římskou kulturu, z Ameriky na stáž a výpomoc student usilující o doktorát. Tento rok přijede sebevědomý Oliver, který Elia fascinuje víc než kdokoli jiný předtím a léto, které spolu prožijí je jedno, na které určitě nezapomene. Film je adaptací stejnojmenné vzpomínkové knihy André Acimana napsané v první osobě z pohledu Elia.

Role mladého Elia připadla Timothée Chalametovi (Interstellar), mladého Američana Olivera si zahrál Armie Hammer (Noční zvířata). Další postavy ztvárnili například Michael Stuhlbarg (Příchozí) nebo Amira Casar (Já a Kaminski). Na scénáři spolupracovali režisér, výše zmíněný Luca Guadagnino, Walter Fasano (Mé jméno je láska) a James Ivory (Maurice).

Snímek již sklidil vřelé přijetí na různých festivalech, např. Sundance nebo Berlinale. Právě v Berlíně jsme jej viděli i my a patřil k tomu nejlepšímu, co jsme tam zhlédli. O české distribuci zatím nejsou žádné zprávy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také