TOP 7: Nejlepší CGI postavy v hraných filmech

Přečtěte si

Autor

Lukáš Vaněk
Jsem velký milovník filmu jako takového. Romantická komedie nebo béčkový horor, to je jedno. Nejvíce však oceňuji audiovizuální stránku, která mnohdy leckteré snímky buďto povyšuje nebo drží nad propastí. I špatný film může mít své silné momenty.

V dnešní době se to CGI postavami ve filmech jen hemží. Technologie pokročila natolik, že tvůrcům stačí trocha fantazie a postavu si můžou vymyslet podle svého. Nebo na herce nalepí několik desítek bodů, které nasnímají jeho pohyb a mimiku obličeje, a pak na počítači vznikne třeba šimpanz Caesar, jenž se brzy objeví ve Válce o planetu opic. K této příležitosti jsme vybrali sedm opravdu těch nejlepších CGI postav, jež se v hraných filmech objevily.

Glum – Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2002)

Kultovní film Petera Jacksona, který definoval žánr fantasy. Novozélandský režisér vybral do té doby méně známé herce a učinil z nich hvězdy. Stejně tak z Andyho Serkise, jehož animátoři proměnili na Gluma. Serkis si vysloužil chválu snad ještě větší, než jeho herečtí kolegové, kteří měli na rozdíl od něj ve filmu svou tvář.

Sonny – Já, robot (2004)

Kvalitní sci-fi za pár babek. Pěkně obsazený snímek, jemuž kraluje Will Smith a robot Sonny, jenž má svědomí. Film je navzdory nízkému rozpočtu vizuálně nadprůměrný. To se týká i již zmíněného Sonnyho, jehož ztvárnil Alan Tudyk (Firefly).

Kong – King Kong (2005)

Andy Serkis a Peter Jackson podruhé. Režisér si splnil dětský sen a natočil remake několik desítek let starého King Konga. A jelikož se mu spolupráce s Glumem, vlastně Serkisem, nadmíru podařila, pak stejný styl natáčení zvolil i u své vysněné látky.

Caesar – Zrození Planety opic (2011)

Takové překvapení nečekal nikdo. Z nenápadného snímku se vyklubal inteligentní sci-fi snímek, který byl svěží, vtipný a místy i dojemný. Parádní start opičí trilogie, jejíž poslední část se co nevidět objeví v kinech. A kdo jiný mohl dělat předobraz titulní postavě Caesarovi, než osvědčený matador Andy Serkis. Opičího vůdce ztvárnil celkem třikrát.

Neytiri – Avatar (2009)

Avatar patří bezesporu k filmům s nejkrásnějším vizuálem. James Cameron a jeho tým dotáhl vizuální stránku filmu k naprosté dokonalosti. Postava Neytiri, kterou ztvárnila Zoe Saldana (Star Trek), patří ve snímku k těm nejlepším. Hlavnímu hrdinovi dělá průvodce, a dokonce se do ní i zamiluje. Bez ní by byl Avatar poloviční.

Ted – Méďa (2012)

Tvůrce animovaného komediálního seriálu Griffinovi, Seth MacFarlane, natočil svůj první celovečerní film o mluvícím méďovi jménem Ted. Přijde vám to infantilní? Tak se držte. Méďa i přes svůj eRkový rating, což je v našich podmínkách nevhodné pro děti do 18 let, vydělal celosvětově v kinech 550 miliónů dolarů při 50miliónovém rozpočtu. Pokud se vám nelíbí Griffinovi, pak se vám nejspíše nebude líbit ani Méďa. Humor je někdy až drsný a MacFarlane se často trefuje do americké kultury a hodnot. Méďa se dočkal i pokračování.

K2-SO – Rogue One: Star Wars Story (2016)

První z filmů ze světa Star Wars, který představuje tzv. výplně, aby diváci nečekali dva roky na regulérní epizodu. Rogue One se odehrává těsně před Novou nadějí a sleduje skupinu odvážlivců, která se snaží získat plány k Hvězdě smrti. Robot K2-SO byl jedním z odvážných, kteří se pokusili o nemožné. Šlo o velmi vtipnou postavu, která svými hláškami připomínala Sheldona Coopera ze seriálu Teorie velkého třesku. A ne, neztvárnil ho Andy Serkis. Byl to Alan Tudyk, jenž si opět zopakoval roli robota.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také