Víkendové tržby: V zajetí démonů zesměšnilo nástup Warcraftu

Přečtěte si

Autor

Martin Steinbach
Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Obří digitální fantasy podle herní předlohy se muselo sklonit před dvojkou chváleného hororu.

  1. místo – V zajetí démonů 2: 40,350 milionů, novinka
  2. místo – Warcraft: 24,356 milionů, novinka
  3. místo – Podfukáři 2: 23,025 milionů, novinka
  4. místo – Želvy Ninja 2: 14,8 milionů, 2. týden v žebříčku
  5. místo – X-Men: Apokalypsa: 10 milionů, 3. týden v žebříčku
  6. místo – Než jsem tě poznala: 9,210 milionů, 2. týden v žebříčku
  7. místo – Angry Birds ve filmu: 6,7 milionů, 4. týden v žebříčku
  8. místo – Alenka v říši divů: Za zrcadlem: 5,440 milionů, 3. týden v žebříčku
  9. místo – Captain America: Občanská válka: 4,3 milionů, 6. týden v žebříčku
  10. místo – Kniha džunglí: 2,721 milionů, 9. týden v žebříčku

Druhý červnový víkend přinesl spoustu zajímavých výsledků na poli amerického box-office. Čekalo se především, jak si povedou tři vyhlížené novinky – hororový sequel V zajetí démonů, adaptace slavné videohry Warcraft a pokračování svižných Podfukářů. Všichni nováčci relativně vzato uspěli, ale žádná hitparáda to také nebyla, ale hezky popořadě.

První místo vyválčila duchařina V zajetí démonů 2. Režisér James Wan prakticky navázal tam, kde minule skončil, protože start tohoto pokračování je jen o nějaké ty drobné slabší, než v případě tři roky staré jedničky. Otvírák za 40,350 milionů dolarů však stačil na první místo v žebříčku tržeb a velkou zásluhu na tom měly hlavně nadšené ohlasy recenzentů (75 % na Rotten Tomatoes, 8,2 bodů na IMDb) a až překvapivě bezzubá konkurence.

the-conjuring-2-6

Megalomanský Warcraft totiž navzdory mým očekáváním vstoupil do amerických kin s mizernými 20 miliony. To jen dokazuje nezájem zámořského publika o fantasy žánr a je tedy jisté, že žádný druhý Pán prstenů se konat nebude. Čekal jsem o dost více, ale když nad tím hlouběji přemýšlím, tak se ani není čemu divit. Snímek nejprve v očích diváků zdiskreditovaly nepříznivé ohlasy kritiků. Přičtěte k tomu nedotažený marketing plný nezajímavých trailerů a televizních spotů. Přihoďte (ne)kvalitu upadající značky samotné hry, která by filmové zpracování uvítala tak někdy kolem roku 2010 a kasovní neúspěch je na světě.

Ale mimo Ameriku je to (naštěstí pro distributory) úplně jiná písnička. Warcraft totiž boří rekordy v extrémně důležité Číně a dokonce i Evropa hlásí sympatické výsledky. Až se budou sčítat chechtáky z celé Asie, tak se tvůrcům jistě zvedne nálada. Pak ten slabý divácký zájem v USA ani nebude nikoho zajímat, protože i tak se půjde celosvětově přes půl miliardy a to je pro začínající sérii solidní suma.

Třetí pán na holení – Podfukáři 2 – už takové štěstí neměl. Debut o šest milionů slabší než u povedené jedničky z roku 2013 je pro kouzelnické dobrodružství s ambicemi na vlastní ságu vyleženě špatenka. Kromě tržeb jsou nemasné neslané i recenze a ohlasy, a proto nebude mít snímek šanci obstát v přeplněné letní sezóně. Tohle se však čekalo. Syndrom zbytečných dvojek.

radcliffe-now-you-see-me-2-poster

Do první pětky se vešly ještě sequely Želv Ninja (14,8 milionů za víkend, 116 milionů celosvětově) a X-Menů (10, 478) a v obou případech, jak je známo, jsou výdělky daleko za očekáváním.

V druhé polovině tabulky se nic zvláštního neodehrálo. Za zmínku stojí snad jen Angry Birds ve filmu na sedmé příčce, protože těm se daří držet úpadek návštěvnosti pod 35 % a jedná se tedy o jedno z překvapení letošního jara/léta.

V hrozivém pádu naopak pokračuje druhá Alenka na osmé příčce, za kterou se umístil ještě třetí Kapitán Amerika a Kniha džunglí. Superhrdinové z komiksové stáje Marvel jsou už dávno za miliardou a digitální zvířátka s Mauglím jsou na částce 909 milionů. V obou případech si studio Disney luxusně namastilo kapsu.

Příští týden startuje komedie Centrální inteligence s Dwaynem „The Rockem“ Johnsonem a Kevinem Hartem nebo animák Hledá se Dory.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také