Víkendové tržby: Dory si doplavala pro milionové rekordy

Přečtěte si

Autor

Martin Steinbach
Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Pokračování klasické Pixarovky Hledá se Nemo odstartovalo vůbec nejlépe ze všech animovaných filmů v historii.

  1. místo – Hledá se Dory: 136,183 milionů, novinka
  2. místo – Centrální inteligence: 34,5 milionů, novinka
  3. místo – V zajetí démonů 2: 15,555 milionů, 2. týden v žebříčku
  4. místo – Podfukáři 2: 9,650 milionů, 2. týden v žebříčku
  5. místo – Warcraft: 6,520 milionů, 2. týden v žebříčku
  6. místo – X-Men: Apokalypsa: 5,210 milionů, 4. týden v žebříčku
  7. místo – Želvy Ninja 2: 5,2 milionů, 3. týden v žebříčku
  8. místo – Než jsem tě poznala: 4,155 milionů, 3. týden v žebříčku
  9. místo – Alenka v říši divů: Za zrcadlem: 3,615 milionů, 4. týden v žebříčku
  10. místo – Captain America: Občanská válka: 2,296 milionů, 7. týden v žebříčku

Čekaly se rekordy a ty přišly. Snímek Hledá se Dory, jakožto očekávané pokračování třináct let starého animáku Hledá se Nemo, vstoupil do amerických kin ve velkém stylu a musely se dokonce přepisovat historické tabulky. Pestrobarevné rybky odstartovaly s částkou 136 milionů dolarů, což je přibližně o 15 mega lepší výsledek, než u doposud nepřekonaného třetího Shreka z roku 2007.

Dále pak v souvislosti s Dory hovoříme o druhém nejlepším červnovém debutu, což je také velmi povedený výsledek – film tak porazil například Muže z oceli, Transformers 2, 3 a 4 nebo svého žánrového konkurenta Příběh hraček 3. Lepší byl už pouze loňský Jurský svět, ze kterého se později stal čtvrtý nejvýdělečnější film všech dob. Hledá se Dory tedy hodně pravděpodobně půjde celosvětově přes jednu miliardu. To se totiž povedlo i letošnímu Městu zvířat a to šlo o mnohem méně oblíbenou, léty neprověřenou filmovou značku.

dory_0

Druhé místo box-office obsadila další novinka tohoto týdne a to Centrální inteligence, ve které se Dwayne Johnson, Kevin Hart zaměřují na bránice diváckého osazenstva. Akční buddy-komedie na sto procent uspěje, protože pořizovací cena nešla přes 50 milionů a také proto, že star-power obou oblíbených herců to prostě finančně utáhne. Otvírák za 34,5 milionů je solidní a do jisté míry i očekávané číslo.

Na následujících místě se velmi daří dvojce V zajetí démonů. Pokračování tři roky starého hororu z dílny Jamese Wana, rozuměj zachránce žánru jako takového, sbírá vesměs nadšené ohlasy a i s předvídatelným týdenním propadem návštěvnosti kolem 60 % má celosvětově na kontě už téměř 200 milionů. Při rozpočtu kolem 40 milionů to není špatné číslo, no ne?

12273632_1000448093351815_5346996537441224620_o

Na dalších místech už to však taková sláva není. Film Now You See Me aka Podfukáři 2 diváky příliš nezajímá – celosvětové výdělky budou s bídou poloviční než v případě svěží a neokoukané jedničky. A co ten Warcraft? V Americe je to mírně řečeno velká špatenka. Pokles tržeb oproti minulému týdnu o děsivých 73 % a nebýt silného asijského trhu, tak by šlo do budoucna o naprosto mrtvý projekt.

Šesté místo drží tento týden X-Meni, kteří se postavili mocnému Apokalypsovi. Ani tady nemůžeme hovořit o žádných milionových orgiích. Celosvětově se snímek sice přehoupl před půlmiliardovou hranici, ale jinak jde v rámci rozšířené mutantí ságy spíš o průměrný výsledek. V samotné Americe je to dokonce druhý nejslabší díl hned po Wolverinovi z roku 2013.

Následují Želvy Ninja 2 a romantická komedie Než jsem tě poznala. Druhý jmenovaný snímek je díky svému skromnému rozpočtu (20 milionů) další kasovní výhrou studia Warner Bros.

spider-man-captain-america-civil-war

Na devítce se usadila Alenka v říši divů. Za zrcadlem je oproti miliardové jedničce opravdu chudým příbuzným. Top 10 uzavírá nejvýdělečnější hráč letošního roku a to není nikdo jiný než neohrožený superhrdina s nezničitelným štítem. Čísla Občanské války od Marvelu jsou na cifře 1,144 miliardy dolarů. Úctyhodný výkon.

Příští týden přivítáme v kinech The Free State of Jones – drama z období americké občanské války s Matthewem McConaugheym, pokračování Dne nezávislosti s podtitulem Nový útok, napínavé Mělčiny, které dají zavzpomínat na klasické Čelisti či Neon Demon kultovního režiséra Nicolase Winding Refna.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také