Dočkáme se na plátně setkání Avengers se Strážci galaxie?

Přečtěte si

Autor

Daniel Birgus
Daniel Birgus
Jsem filmový fanoušek, který je žánrový všežravec. Svého diváckého ducha krmím psychologickými sondami i komiksovými akčními adaptacemi. Preferuji snímky od Wese Andersona, Quentina Tarantina, Seria Leoneho či Miloše Formana.

Marvel je na rozdíl od svého hlavního konkurenta DC známý tím, že všechny své postavy na filmovém plátně a televizních obrazovkách umisťuje do jednoho propojeného světa. A tak všechny začalo zajímat, zda k tomu dojde i v případě dvou nejpopulárnějších komiksových týmovek – Strážců galaxie a Avengers.

looks-like-guardians-of-the-galaxy-wont-be-in-avengers-2-header

Poté, co studio oznámilo třetí a čtvrtý díl Avengers, které se budou zabývat jedním z největších komiksových eventů posledních let, The Infinity war, vyvstala otázka, zda tato událost zasáhne také do osudů již zmiňovaných Strážců. Ti mají v komiksové předloze v této události důležitou úlohu. SPOILER! V Infinity war všichni hrdinové bojují proti mocnému Thanosovi a jeho přisluhovačům. Thanosovo postupné získávání převahy ukončí právě člen Strážců galaxie, Drax, který tohoto mocného záporáka zabije. KONEC SPOILERU

James Gunn, režisér prvního i nadcházejícího dílu vesmírných vyvrhelů při jednom rozhovoru o možném propojení světů a událostí mluvil takto:

„Necítím se těmito věcmi být svázán. Myslím si, že to je především o Strážcích a o tom, co dělají. Nejsme podřízení Avengers. Strážci galaxie 2 nejsou film, který má jen připravit půdu pro The Infinity war.“

V jiném rozhovoru Gunn také nastínil možnost setkání Avengers se Strážci:

„Mohlo by se to stát, ale zároveň také nemuselo. Ale oba týmy obývají společné universum a jsou složené z velkých osobností, které v určitém okamžiku na sebe narazí. Ovšem kdy k tomuto setkání dojde, to je otázka“.

Strážci galaxie vydělali celosvětově více než 750 milionu dolarů. To dokazuje, že si v případě pokračování jistě v tržbách poradí i bez pomoci takové vábničky na peníze jako je Tony Stark a jeho Avengers.

Více pravděpodobný bude crossover s Inhumans (2018), jejichž mise také probíhají ve vesmíru a neomezují se jen na planetu Zemi, jako v případě Avengers.

Druhý díl Strážců galaxie uvidíme 5. května 2017, Avengers: The Infinity war – Part I uvidíme v květnu 2018 a Part II v květnu 2019.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také