Kdo bude režisérem prequelu Osvícení?

Přečtěte si

Autor

vitoss
vitoss
Úchyl na fantasy a BBC seriály

Každý jistě alespoň jednou zaslechl jméno hororového mistra Stephena Kinga. Tento spisovatel je slavný i mezi filmovými maniaky, protože nejedno jeho dílo bylo zfilmováno.

Jednou z filmových adaptacích Kingových knih je také The Shining (Osvícení), jehož režie se parádně zhostil Stanley Kubrick (2001: Vesmírná Odysea, Lolita). Nedávno se začalo hovořit o prequelu Osvícení – Overlook Hotel a tedy i o výběru režiséra, který by se umělecky podobal Kubrickovi.

Jako první volba byl ve hře Alfonso Cuarón, který nám před rokem ukázal své osobité režisérské schopnosti v úspěšném sci-fi dramatu Gravitace. Cuarón se mimo jiné zhostil režie jednoho filmu o Harrym Potterovi, konkrétně se jednalo o třetí díl Vězeň z Azkabanu, který se od zbytku filmů lišil neobvyklou atmosférou. To (i další jeho filmy) jenom potvrzuje, že by byl ideální jako režisér Overlook Hotelu. Bohužel i přes všechny předpoklady se asi nedočkáme toho, že by byl tento prequel točen pod Cuarónovou taktovkou. Sám se totiž nechal slyšet, že po Gravitaci si chce dát pauzu.

Shelley Duvall
Shelley Duvall

Naštěstí Warner Bros neotálí a shánějí někoho, kdo by byl odpovídající náhradou na tento post. Server Variety zveřejnil informaci o tom, že WB jednají s Markem Romanekem. Ten je známý hlavně kvůli hudebním videoklipům (Madona, Red Hot Chili Peppers). V roce 2010 natočil romantické drama Never Let Me Go (Neopouštěj mě), ve kterém nám předvedl, že svým přístupem k vyprávění příběhu se podobá výše zmiňovanému Cuarónovi a tedy i Kubrickovi.

Overlook Hotel ve filmu Osvícení
Overlook Hotel ve filmu Osvícení

Film Overlook Hotel by se měl, jak už název napovídá, věnovat historii osamělého hotelu v horách, kam se později nastěhuje Jack Torrance (Jack Nicholson).

Jak celý snímek dopadne je zatím těžko soudit, nicméně potenciál je tady opravdu obrovský a film by mohl přilákat nejen fanoušky Kingových hororů ale i širší publikum.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také