Režisér Gravitace má blízko k natočení dalšího filmu ze světa Harryho Pottera

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

V listopadu minulého roku jsme psali článek o tom, jak by se Alfonso Cuarón rád vrátil do filmového světa Harry Pottera. Režisér, který stojí za veleúspěšnou Gravitací, Potomky lidí i třetím dobrodružstvím rozcuchaného kouzelníka, má nyní ke snímku „Fantastická zvířata a kde je najít“ opravdu velmi blízko. V těchto dnech probíhají „hluboká jednání“, informovala na svém Twitteru americká novinářka Nikki Finke.

Harry se nevrátí, Klofan možná ano!
Harry se nevrátí, Klofan možná ano!

Scénář ke snímku vůbec poprvé píše samotná autorka předlohy J. K. Rowlingová. „Fantastická zvířata a kde je najít“ je vlastně učebnice, kterou používají studenti prvního ročníku v Bradavicích. Hlavní slovo v ní dostává samotný autor Mlok Scamander, který popisuje nejrůznější stvoření a kreatury existující v kouzelnickém světě. Kniha byla vydána 70 let před tím, než do Bradavic poprvé zavítali Harry, Ron a Hermiona, a tak je jasné, které tváře v novém filmu nespatříme.

Důkazem, že se to s novým filmovým projektem myslí opravdu vážně, je oznámení data premiéry. Minulý týden nám Warneři prozradili, že snímek „Fantastická zvířata a kde je najít“ uvidíme v kinech od 18. listopadu 2016. Zda to navíc bude v režii Alfonse Cuaróna, se zcela jistě dozvíme v nejbližších dnech.

1 komentář

  1. radši nafilmovat Bajky Barda Beedleho (jestli se to tak píše, nevím). To by bylo více k pokukání, ale zvířátka budou taky dobrá 😀

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také