Hunger Games 2 mají přes půl miliardy dolarů!

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Už to sice nebyla taková palba, jako když šly Hunger Games do kin, přesto se druhé pokračování knižní adaptace opět vyšplhalo na úplný vrchol víkendové návštěvnosti. Na druhé straně zavítal poprvé do kin americký remake Oldboye, který však naprosto propadl a skončil s jedním a čtvrt milionem dolarů na sedmnáctém místě tabulky. S rozpočtem 30 milionů dolarů bude mít film Spikea Leeho co dělat, aby se vůbec zaplatil.

Hunger Games: Vražedná pomsta
Hunger Games: Vražedná pomsta

Film Hunger Games: Vražedná pomsta si za víkend připsal dalších 74 milionů dolarů na americké půdě, což dělá propad o 52 procent oproti minulému týdnu. Celosvětově však druhý díl populární série nasbíral už skvělých 573 milionů dolarů a výdělek určitě ještě hodně poroste.

Rekord si připsala animovaná komedie od Disneyho. Ledové království za pět dní v kinech vydělalo 93 milionů dolarů a zvedlo tak dosavadní rekord Dne díkuvzdání – 80, 1 milionů dolarů, který doposud drželo druhé pokračování Toy Story z roku 1999. Zároveň jde o nejlepší otevírací týden studia Disney, díky čemu Ledové království ukořistilo skalp komedie Na vlásku z roku 2011 (68, 7 milionů dolarů). V USA pak Ledové království nasbíralo o víkendu 66, 7 milionů dolarů. Celkově již nové animované dobrodružství sčítá 110 milionů dolarů.

Druhý Thor to má nyní v kinech těžké. Do příchodu Hunger Games a pohádky od Disneyho patřily tržby jemu. I tak si o víkendu připsal dalších 11 milionů dolarů, zaznamenal sice propad o dalších 20 procent, přesto už celosvětově nasbíral 591 milionů dolarů a to za čtyři týdny v kinech.

Best Man Holiday si to v kinech stále užívá. Kroutí tam sice už třetí víkend, tržby jsou ale skvělé, když vezmeme v potaz, že rozpočet dělal 17 milionů dolarů. Celosvětově nová komedie nastřádala už 63 milionů dolarů, z toho 8, 5 na domácí půdě o tomto víkendu.

Nejlepší pětku uzavírá novinka kin Homefront. Thriller s Jasonem Stathamem a Jamesem Francem vydělal o víkendu 6, 9 milionů dolarů a to hrají tento docela očekávaný snímek jen v Americe. Brzy se prolomí hranice 10milionů dolarů a pravděpodobně se pokoří i rozpočet snímku 22 milionů dolarů.

Pozdravy ze spermabanky (víkend 6, 9, celosvětově 20)
Zlodějka knih (víkend 4, 8, celkem 7, 8)
Black Nativity (víkend 3, 8, celkem 5)
Philomena (víkend 3, 7, celosvětově 19)
Frajeři ve Vegas (víkend 2, 7, celosvětově 72)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také