Spielberg rozjíždí minisérii o Napoleonovi

Steven Spielberg

Kolem Stevena Spielberga se vždy točí hned několik potencionálních projektů a zatímco nedávno zklamal fanoušky prohlášením, že Robopocalypse se bude přepisovat a jeho premiéra se odsouvá na neurčito, už se pochlubil dalším oznámením. V merku má totiž nejúspěšnější filmař světa Napoleona, kterého plánuje jako televizní minisérii. Ba co víc, je to další neuskutečněný sen Stanleyho Kubricka.

Steven Spielberg
Steven Spielberg

Spielberg rozhodně na televizním poli není nováčkem (za zmínku stojí spolupráce s Tomem Hanksem) a taktéž je zasvěcený do práce Stanleyho Kubricka. Uznávaný britský filmař umřel v roce 1999 a nechal po sobě spousty návrhů a poznámek ohledně jeho sci-fi filmu A.I. Umělá inteligence, jenž téhož roku dokončil právě Spielberg. Nyní se ukazuje, že po Kubrickovi toho zůstalo nedodělaného hodně, konkrétně např. ke zmiňovanému Napoleonovi měl Kubrick hotový scénář již v roce 1961. Tehdy celá produkce selhala díky neúměrně vysokým nákladům na natáčení. Spielberg nyní přetavuje scénář do podoby televizní minisérie.

Napoleon
Napoleon

„Momentálně pracuji na scénáři Stanleyho Kubricka, nikoliv však pro celovečerní film, nýbrž pro televizní minisérii. Bude to o životě Napoleona,“ říká Spielberg. Neví se zatím nic bližšího. Ani informace, zda bude Spielberg některý z dílů režírovat či celý projekt pouze zaštítí svým jménem jakožto producent.