Spielbergovo sci-fi Robopocalypse je příliš drahé

Po nepříliš přesvědčivých historických dramatech Válečný kůň a Lincoln si na veleočekávané Robopocalypse budeme muset počkat o něco déle. Návrat Stevena Spielberga k žánru sci-fi se totiž odkládá.

Režisér, který naprosto změnil pravidla žánru Science fiction, se momentálně potýká s problémem ve scénáři, který by byl, podle slov Spielbergova mluvčího, příliš drahý na výrobu. To znamená, že scénáristé budou muset opět zasednout ke stolu a hodně toho přepsat, aby se vůbec mohlo začít se samotnými přípravami na film a aby se vše vlezlo do rozpočtu.

Robopocalypse mělo původně premiéru naplánovanou na 25. dubna 2014. Kvůli problémům s rozpočtem se ovšem přesouvá na neurčito, hlásí 20th Century Fox a DreamWorks.

Scénář napsal Drew Goddard (Chata v horách) podle stejnojmenného sci-fi románu Daniela H. Wilsona. Vůbec není známo, jestli studio najme scénáristu nového, čímž by se vše ještě zpomalilo. Kolem projektu se vznáší jména jako Chris Hemsworth, Anne Hathaway či Ben Whishaw. Příběh nás zavede do doby, kdy se k moci dostávají roboti a sledují nás, lidstvo, jak se z danou situací vypořádáváme.

Předchozí článekChristopher Nolan natočí sci-fi Interstellar!
Další článekSledujte živě nominace na Oscary 2013
Jan Barvíř
Dělám to, co mě baví. Píšu o filmech a seriálech a mým druhým domovem jsou streamovací služby. Jsem fanoušek Nolana a Tarantina a miluju poctivě natočené filmy bez CGI (Avatar je výjimka). Webu šéfuju už od jeho vzniku, tedy od roku 2011. Volný čas trávím s rodinou, hraju hry a rád nedělám nic. Za kritika se nepovažuji, ani na to nemám vzdělání.