Berlinale 2012

Přečtěte si

Kde hledat Youtube filmy

Filmy na Youtube rozhodně jsou. Legálně i nelegálně. Filmy na Youtube jsou i v češtině a je jich tam...

Nejlepší Marvel filmy

Vybrali jsme nejlepší Marvel filmy, které jsou součástí Marvel Cinematic Universe, propojeného filmového světa čítajícího momentálně třiadvacet filmů. Které...

Kde sledovat seriály online zdarma

Je vůbec možné sledovat seriály online zdarma? Samozřejmě. V tomto přehledu se podíváme na nejrůznější zákoutí českého internetu, která...

Autor

Jana Trnkováhttp://www.csfd.cz/uzivatel/63173-ernia/
Snažím se udržovat krok se současnou filmovou tvorbou. Ročně se účastním několika filmových festivalů, přičemž si nejvíc lebedím v indie rovině. Upřednostňuji subjektivní přístup k filmům a reflektuji film i v kontextu dění.

Prestižní filmový festival Berlinale už začal odkrývat program, zveřejňuje jména členů porot a hostů. Před pár dny také publikoval letošní plakát festivalu.

62. ročník bude probíhat od 9. do 19. února na slavném Potsdam Platzu v Berlíně. Ačkoli oficiální press konference proběhne až 31. ledna a až tehdy se dozvíme úplný program, již teď uniklo několik informací, které rozhodně nalákají filmové fanoušky.

Předsedou letošní mezinárodní poroty bude režisér Mike Leigh (Happy-Go-Lucky). V téže porotě zasedne i Ch. Gainsburg (herečka, Antikrist) nebo J. Gyllenhaal (herec, Zdrojový kód).
Otevíracím filmem festivalu bude francouzský film Les Adieux à la reine (Farewell, My Queen), ve kterém hrají např. Diane Kruger nebo Virginie Ledoyen.

A nakonec zpráva, ze které mám já osobně největší radost. Cenu Homage, Honorary Golden Bear, letos získá Meryl Streep, která na festivalu uvede i svůj nejnovější film Železná lady (The Iron lady). Kromě ŽL lady se v kategorii Homage budou promítat i další snímky této herečky, jako např. oscarová dramata Kramerová vs. Kramer a Sophiina volba, ale také Madisonské mosty nebo Vzpomínky na Afriku. A to už se mi vyplatí tam jet. Tak mi držte palce, ať si Meryl na červeném koberci odchytnu 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také