Archiv pro rubriku: Tip na film

Tip na film

woolf

Tip na film: Kdo se bojí Virginie Woolfové? (1966)

O čem to je: 1 noc, 2 manželské páry. Po univerzitním večírku pozve Martha (Elizabeth Taylor) a Jiří (Richard Burton) na drink mladší pár, který se zrovna přistěhoval. Neškodné tlachání se v průběhu noci a v (možná) v důsledku vypitého alkoholu mění ve hru intrik, kde už přestávájí platit veškeré zábrany.

Celý příspěvek

Gia

Tip na film: Gia (1998)

O čem to je? Menší životopisný snímek vypráví o supermodelce Gia Marie Curangi (Angelina Jolie).  Sledujeme její život od jejích 17 let, kdy Gia pomáhá otci jako servírka, až po její smrt ve 26 letech, kdy zemřela na AIDS a byla jedna z prvních žen, kterým byla tato nemoc připsána jako příčina smrti. Mezitím se nám Gia představí jako nespoutaná rebelka, která získá slávu a fanoušky, ale také jako obět vlastní popularity, když propadne drogám a potýká se s problematickými vztahy. Celý příspěvek

Maggie Smith

Tip na film: Nejlepší léta slečny Jean Brodieové (1969)

O čem to je? V dívčí škole v Edinburgu v meziválečném období vyučuje nekonvenční slečna Jean Brodiová mladé dívky nejen předepsanému učivu, ale také lásce, umění a politice. Obdiv, který si získala u mladých dívek, je ale narušen poté, co se provalí její aféry s dvěma kolegy učiteli. Najednou musí Jean bojovat i o svou práci a věří, že se může spelhnout na podporu svých žákyň. Jedna z nich, ale už nevěří učitelčině výmluvnosti a rozhodne se naučit se o životu a lásce sama.

Celý příspěvek

Absolvent 1967

Tip na film: Absolvent (1967)

O čem to je? Benjamin se po úspěšném absolvování univerzity vrátí domů. Na party, kterou pro něj pořádají rodiče, se potká s paní Robinson. Ta Bena požádá, aby ji odvezl domů, kde ho svede. Co se ale stane, když se Ben zamiluje do její dcery?

Celý příspěvek

Jih proti serveru 1939

Tip na film: Jih proti severu (1939)

O čem to je? Jestli si nějaký film zaslouží označení „romantický epos“, je to právě Jih proti severu. Kdo se nezalekne 4 hodinové stopáže, bude odměněn jednou z největších a nejklasičtějších romancí všech dob.  Ústřední linkou je vztah Scarlett O’Hary a Rhetta Butlera, který je vše, jen ne jednoduchý. A to nejen kvůli občanské válce, která je druhým největším tématem filmu (odtud český název).

Celý příspěvek

Hodiny 2002

Tip na film: Hodiny (2002)

O čem to je? Film má tři linie, které všechny na první pohled spojuje pouze román Virginie Woolf – Paní Dallowayová. 1923, Anglie – Virginie Woolf (Nicole Kidman) začíná psát svůj nejslavnější román. 1951, LA – Laura Brown (Julianne Moore), začíná číst Paní Dallowayovou a četbou uniká svým starostem a výčitkám. 2001, New York – Clarissa Vaughn (Meryl Streep) chystá večírek pro svého přítele, který umírá na AIDS.

Celý příspěvek

Ucho 1970

Tip na film: Ucho (1970)

O čem to je? Psychologické drama, které má ve svém středu jeden manželský pár – Ludvíka (R. Brzobohatý) a Annu (J. Bohdalová), který se vrátí domů ze společenské funkce a v průběhu jediné noci se jim zboří všechny iluze, což je donutí přehodnotit téměř celý život. Nejistota, zoufalství a bezvýchodnost jsou všudypřítomné.

Celý příspěvek

Rocky Horror Picture Show

Tip na film: Rocky Horror Picture Show (1975)

O čem to je? Brad a Janet se rozhodnou zpečetit jejich sňatek a chtějí navštívit profesora, který je představil. Po cestě se jim ale stane nehoda a oni pro pomoc zaklepají na dveře prapodivného sídla. Co je ale čeká uvnitř je jedno velké absurdum. Pánem domu je Frank-N-Furter, transvestita-vědec, který právě pořádá shromáždění obyvatel planety Transsexual.

Celý příspěvek

still074

Tip na film: Vzpomínky na Afriku (1985)

O čem to je? V roce 1914 se Dánka Karen Blixen (Meryl Streep) vydá do Afriky, kde se rozhodne pěstovat kávu. Karen musí bojovat proti nepřízni počasí, divoké zvěři, zvykat si na novou kulturu a řešit trable s nevěrným manželem. Zároveň ale také potká nespoutaného dobrodruha Denyse (Robert Redford)… Celý příspěvek