Bába z ledu proměnila šest z patnácti nominací a stala se nejúspěšnějším filmem 25. ročníků Českých lvů. O polovinu méně sošek pak získalo Svěrákovo Po strništi bos. Kompletní výsledky Českých lvů za minulý rok následují i s přehledem nominovaných.

NEJLEPŠÍ FILM
Bába z ledu
Kvarteto
Milada
Po strništi bos
Špína

NEJLEPŠÍ DOKUMENTÁRNÍ FILM
Červená – režie Olga Sommerová
Český žurnál – Hranice práce – režie Apolena Rychlíková
Mečiar – režie Tereza Nvotová
Nechte zpívat Mišíka – režie Jitka Němcová
Svět podle Daliborka – režie Vít Klusák

NEJLEPŠÍ REŽIE
Bába z ledu – Bohdan Sláma
Křižáček – Václav Kadrnka
Kvarteto – Miroslav Krobot
Po strništi bos – Jan Svěrák
Špína – Tereza Nvotová

NEJLEPŠÍ ŽENSKÝ HERECKÝ VÝKON V HLAVNÍ ROLI
Bába z ledu – Zuzana Kronerová
Kvarteto – Barbora Poláková
Milada – Ayelet Zurerová
Po strništi bos – Tereza Voříšková
Špína – Dominika Morávková

NEJLEPŠÍ MUŽSKÝ HERECKÝ VÝKON V HLAVNÍ ROLI
Bába z ledu – Pavel Nový
Křižáček – Karel Roden
Kvarteto – Jaroslav Plesl
Milada – Vladimír Javorský
Po strništi bos – Ondřej Vetchý

NEJLEPŠÍ ŽENSKÝ HERECKÝ VÝKON VE VEDLEJŠÍ ROLI
Bába z ledu – Petra Špalková
Bába z ledu – Tatiana Vilhelmová
Kvarteto – Pavlína Štorková
Špína – Anna Šišková
Zahradnictví: Dezertér – Sabina Remundová

NEJLEPŠÍ MUŽSKÝ HERECKÝ VÝKON VE VEDLEJŠÍ ROLI
Bába z ledu – Marek Daniel
Bába z ledu – Václav Neužil
Po strništi bos – Oldřich Kaiser
Špína – Patrik Holubář
Zahradnictví: Rodinný přítel – Martin Finger

NEJLEPŠÍ SCÉNÁŘ
Bába z ledu – Bohdan Sláma
Křižáček – Jiří Soukup, Vojtěch Mašek, Václav Kadrnka
Kvarteto – Miroslav Krobot, Lubomír Smékal
Po strništi bos – Jan Svěrák, Zdeněk Svěrák
Špína – Barbora Námerová

NEJLEPŠÍ KAMERA
Bába z ledu – Diviš Marek
Křižáček – Jan Baset Střítežský
Milada – Martin Štrba
Po strništi bos – Vladimír Smutný
Špína – Marek Dvořák

NEJLEPŠÍ STŘIH
Bába z ledu – Jan Daňhel
Kvarteto – Jan Daňhel
Milada – Olina Kaufmanová
Po strništi bos – Alois Fišárek
Špína – Jiří Brožek, Michal Lánský, Jana Vlčková

NEJLEPŠÍ ZVUK
Bába z ledu – Michal Holubec, Marek Poledna
Křižáček – Jan Čeněk
Kvarteto – Viktor Ekrt
Milada – Jiří Klenka
Po strništi bos – Jakub Čech, Claus Lynge

NEJLEPŠÍ HUDBA
8 hlav šílenství – Vladivojna La Chia
Křižáček – Irena a Vojtěch Havlovi
Milada – Aleš Březina, Drew Alan
Po strništi bos – Michal Novinski
Zahradnictví: Rodinný přítel – Petr Ostrouchov

NEJLEPŠÍ FILMOVÁ SCÉNOGRAFIE
Bába z ledu – Jan Vlasák
Křižáček – Luca Servino, Daniel Pitín
Lajka – Aurel Klimt, Martin Velíšek, František Lipták
Milada – Milan Býček
Po strništi bos – Jan Vlasák

NEJLEPŠÍ KOSTÝMY
Bába z ledu – Zuzana Krejzková
Křižáček – Katarína Štrbová Bieliková
Milada – Simona Rybáková
Po strništi bos – Simona Rybáková
Zahradnictví: Rodinný přítel – Katarína Štrbová Bieliková

NEJLEPŠÍ MASKY 
Bába z ledu – Zdeněk Klika
Křižáček – Lukáš Král
Milada – Andrea McDonald
Po strništi bos – Milan Vlček
Zahradnictví: Rodinný přítel – Zdeněk Klika

CENA MAGNESIA ZA NEJLEPŠÍ STUDENTSKÝ FILM – nestatutární cena
Atlantida, 2003 – Michal Blaško
Bo Hai – Dužan Duong
Místo – Tereza Vejvodová
Plody mraků – Kateřina Karhánková
Přátelské setkání nad sportem – Adam Koloman Rybanský

NEJLEPŠÍ FILMOVÝ PLAKÁT – nestatutární cena
Po strništi bos – Jiří Karásek, Lukáš Fišárek – oceněný plakát
8 hlav šílenství – Anna Krtičková
Bába z ledu – Aleš Najbrt, Michal Nanoru
Červená – Ondrej Karásek, Jan Malíř
Křižáček – Franta Petrák

CENA FILMOVÝCH FANOUŠKŮ – nestatutární cena
Po strništi bos – Jan Svěrák

NEJLEPŠÍ TELEVIZNÍ FILM nebo MINISÉRIE
Spravedlnost (Česká televize)

NEJLEPŠÍ DRAMATICKÝ TELEVIZNÍ SERIÁL
Svět pod hlavou (Česká televize)

PŘEHLED ZÍSKANÝCH ČESKÝCH LVŮ
Bába z ledu – 6 Českých lvů
Po strništi bos – 3 Čeští lvi
Milada – 2 Čeští lvi
Červená – 1 Český lev
Křižáček – 1 Český lev
Lajka – 1 Český lev
Špína – 1 Český lev

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here