Divoký západ byl nehostinnou dobou plnou útrap a neštěstí. Pro použití střelného prachu se nešlo daleko a smrt číhala za každým rohem. Christian Bale nám v novém snímku Hostiles ukazuje, že v těchto časech nebylo skutečně lehké žít. 

Režie se ujal Scott Cooper, který naposledy dal o sobě vědět gangsterkou Black Mass: Špinavá hra. V nejnovějším Cooperově počinu se přeneseme do roku 1892. Christian Bale se stane americkým vojákem, který dostane zdánlivě jednoduchý a monotonní úkol – dopravit náčelníka jednoho indiánského kmenu spolu s jeho rodinou zpět do jeho domova. Ovšem mise se zkomplikuje, jelikož cestou narazí kapitán na řadu překážek.

Trailer dává vědět, že Hostiles rozhodně nebude bezmyšlenkovitou jízdou oplývající jen střílením a akcí. Spíše to vypadá jako komorní psychologická sonda, kde místo zbraní dostanou přednost slova. Na dynamické scény se samozřejmě rovněž dostane, jen zřejmě nebudou hrát prim.

Hostiles zatím nemá oficiální datum premiéry, ale to se určitě brzy změní.

Daniel Birgus
Jsem filmový fanoušek, který je žánrový všežravec. Svého diváckého ducha krmím psychologickými sondami i komiksovými akčními adaptacemi. Preferuji snímky od Wese Andersona, Quentina Tarantina, Seria Leoneho či Miloše Formana.

Napsat komentář