O připravovaném oživení skomírající série se toho zatím mnoho neví. Oficiálně zatím vyšlo na světlo světa jen něco málo. Konkrétně to, že režisérem by měl být Tim Miller (Deadpool) a na celý projekt dohlédne sám James Cameron. Ten má dokonce dle nejnovějších zpráv v plánu servírovat hned celou trilogii. Od začátku se ví, že minimálně v prvním díle bude rozhodně přítomen Arnold Schwarzenegger, jediný představitel zabijáckého robota z budoucnosti; T-800. I nejzatvrzelejší fanda této akční legendy však musí uznat, že herec je už značně za zenitem na to, aby dokázal utáhnout vysokorozpočtový akční film. Jeho úloha tak má být velmi odlišná. Ale stále rozhodně zajímavá… 

Schwarzenegger totiž tentokrát nebude robotem, nýbrž zahraje si muže, jehož DNA sloužila jako předloha pro vytvoření unifikované série robotických zabijáků, které jsme viděli ve všech dílech série (ať už šlo o větší, či vyloženě epizodní role, jako v případě Terminátora Salvation). Dostane se nám tedy odpovědi na otázku, proč Skynet vybral pro Terminátory zrovna tento vzhled, a Cameron slibuje, že to bude mít značný význam.

Což by mohl být jeden z náznaků toho, že by se vznikající trilogie skutečně mohla vydat směrem, který dokáže zaujmout. Přece jen jakákoli inovace bude lepší, než recyklace v podobě nejnovějšího Genisys, jenž v zásadě vykradl dějové linky slavnějších bratříčků, poté ji díky cestování v čase obrátil naruby, přepsal a tak nějak vyplivl… Zároveň by ale rovněž potěšilo, kdyby se film netočil okolo záchrany Johna Connora, toho jsme si už také užili až až.

Ačkoli už ve třetím Terminátorovi existovala vystřižená scéna, v níž je nám představen charakter se směšným (údajně texaským) akcentem, seržant jménem William Candy, sloužící jako předloha pro roboty. Naštěstí se na ni tak nějak pozapomnělo a ve vší  své bizarnosti je ignorována. Není příliš vtipná a působí sice směšně, ale v tom špatném smyslu slova. Ostatně, posuďte sami:

Přesto by se přesto mohlo jednat o určitou inspiraci. Pokud to bude pojato dobře, podaří se nejen ospravedlnit Schwarzeneggerovu účast ve filmu, ale i poskytnout něco nového do mytologie světa této série. Jestli bude zatím úspěšný vývoj (byť dosud ve fázi dohod) pokračovat, uvidíme film v kině v roce 2019. Otázka na pár let otevřená je, jak to dopadne. Zatím je těžké se rozhodnout, zda být nakloněni věřit tomu, že v rukou Camerona a Millera by mohla sága vzít dobrý obrat, nebo by to co je jednou mrtvé, mělo mrtvým i zůstat…

Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, dále seriál Doctor Who, a zarytou nenávistí vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase hraji hokej, čtu a zírám.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here