Režisérka Ava DuVernay, která v minulosti natočila například historický snímek o Martinu Lutheru Kingovi Selma, vstupuje do světa blockbusterů. Na jaře příštího roku se v kinech představí její fantasy adaptace stejnojmenného románu Madeleine L’Engle.

Meg Murry (Storm Reid), její bratr Charles Wallace (Deric McCabe) a kamarád Calvin (Levi Miller) se vydávají na nečekanou cestu vedoucí různými dimenzemi ve snaze najít ztraceného otce. Během putování se setkávají s množstvím fantaskních postav, včetně tří nebeských bytostí, které dětem na jejich cestě pomáhají.

Avě DuVernay po úspěchu jejího filmu Selma nabízeli několik režii hned několika snímků s vysokým rozpočtem. Ona si však vybrala až společnost Disney a námět ve Spojených státech milované knihy.

O hvězdy ve filmu nouze nebude. V roli paní Which se představí Oprah Winfrey, v roli paní Whatsit Reese Witherspoon, Mindy Kaling jako paní Who a Chris Pine jako otec dětí, pan Murry.

Snímek, jehož scénář napsala autorka Ledového království Jennifer Lee, vstoupí do kin 9. března 2018.

Michaela Pavlisová
Studentka žurnalistiky. Knihomol a věčný kritik filmových zpracování knih. Fanynka J. Deana a animovaných filmů A. Elliota. Neúnavná posluchačka filmových soundtracků. Milovnice otevřených konců a britského humoru.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here