Uherské Hradiště, městečko nacházející se ve zlínském regionu, nafoukne jako každé léto svou kapacitu o několik tisíc hlav. 

Dnes totiž v něm započne již 43. ročník Letní filmové školy. Tento filmový festival nabídne filmové maratony, bohaté doprovodné programy i naučné workshopy.

Letos se kromě každoročních českých novinek můžeme těšit například na retrospektivu Andreje Tarkovkého, milovníky detektivek potěší drsní vyšetřovatelé ze Švédska. Ze země tří korunek rovněž promluví programová sekce zvaná Imigrace, která se zabývá problémem přistěhovalců.

Na své si přijdou i seriáloví fandové, kterým se zavděčí produkce ze stanice HBO. A chybět nebude ani pár klenotů z žánru sci-fi. Kromě toho se můžete těšit na festivalové koncerty, party a těžko popsatelnou kouzelnou atmosféru.

Daniel Birgus
Jsem filmový fanoušek, který je žánrový všežravec. Svého diváckého ducha krmím psychologickými sondami i komiksovými akčními adaptacemi. Preferuji snímky od Wese Andersona, Quentina Tarantina, Seria Leoneho či Miloše Formana.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here