Společnost Momentum Pictures si pro hororové nadšence chystá další bonbónek. Připravovaný horor The Gracefield Incident, natočený formou found footage, tedy podobně jako například Záhada Blair Witch, se nedávno představil v prvním plnohodnotném traileru.

Tento formát, výše zmíněný found footage, má přirozeně svá pro a proti. Na jednu stranu pravděpodobně pomůže k tomu vtáhnout diváka do děje a přimět ho, aby se cítil součástí příběhu. Oproti tomu se často nelze ubránit úvahám, proč teda, když už se někdo ocitá v situaci, v jaké jsou obvykle hrdinové hororových příběhů, radši tu kameru nezahodí a neutíká, co to jde. Ve chvíli, kdy se tyto otázky objeví, snižují uvěřitelnost příběhu. Jak se s těmito nástrahami vypořádali tvůrci nového The Gracefield Incident?

Režisér a scénárista snímku, Mathieu Ratthe, se snažil problému čelit novým způsobem. Pořád jde o found footage film, ale uvěřitelnost snímku a tím pádem pořádná atmosféra je zde podpořena tím, že kamera, která veškeré události snímá, se nachází v umělém oku jednoho z protagonistů. Cokoli, co vidí ono oko, vidíme my též.

Snímek vypráví příběh Matthew Donovana, editora videoher, který do svého umělého oka umístí iPhone kameru. Chtěl si potají zaznamenat víkend s přáteli v luxusní chatě v horách. Přátelská sešlost se promění v nejhorší noční můru, když poblíž spadne meteorit. Všichni musí čelit těm nejhorším mimozemským hrůzám, které si lze představit.

V hlavních rolích se v tomto kanadsko-americkém filmu objeví Mathieu Ratthe, Kimberly Laferriere, Victor Andres Turgeon-Trelles, Juliette Gosselin, Alexandre Nachi a Laurence Dauphinais.

Celosvětově by měl mít snímek premiéru koncem července, o české distribuci zatím nejsou informace.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here