Dobrodružná komiksová sci-fi Valerian a město tisíce planet podle francouzské předlohy míří v létě do kin a tak se fanoušci konečně dočkali finálního traileru, který zveřejnila EuropaCorp společně s STXfilms. A na co se můžeme těšit?

„Valerián (Dane DeHaan) a Laureline (Cara Delevigne) jsou speciální vládní agenti pro správu lidských území a jejich úkolem je udržovat pořádek v celém vesmíru. Valerián má se svou kolegyní více, než jen profesionální záměry, neustále ji bombarduje milostnými návrhy. Ale pověst, která jeho vztah k ženám provází a konzervativní postoje Laureline vedou k tomu, že ho neustále odmítá. Na rozkaz velitele (Clive Owen) se Valerián a Laureline vydávají na společnou misi do ohromného mezigalaktického města Alfa. Alfa je neustále rostoucí metropole, kterou obývají tisíce tvorů ze všech koutů galaxie. Žije zde 17 milionů obyvatel, kteří spojili své dovednosti, technologie a zdroje pro společné dobro. Jak už to ale bývá, ne každý má v Alfě stejné bohulibé cíle. Zdá se, že jakési tajemné síly se chystají náš rod ohrozit!“

Kromě krásné Cary Delevingne, která se na svou roli Laureline údajně připravovala několik měsíců, nám trailer nabídne i epický hudební doprovod z dílny Alexandre Desplata. Vizuál je působivý, Luc Besson uvedl, že komiks sledoval už od roku 67, musel ale počkat, až technologie dohoní jeho fantazii. O tom ho přesvědčil Avatar v roce 2009. Valerian může barevností trochu připomínat Pátý element, který má Besson taktéž na svědomí.

Kromě hlavních hrdinů si ve Valerianovi zahrají také Rihanna, Clive Owen, Ethan Howke nebo Rutger Hauer.

Premiéra snímku se stopáží dvě hodiny a sedmnáct minut je naplánovaná na 20. červenec 2017.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here