První díl podivné sci-fi komedie o nacistech, kteří se skrývají na odvrácené straně Měsíce, vstoupil do kin v roce 2012 a stal se hitem. Přesto tvůrcům trvalo téměř šest let, než přišli s pokračováním. A to je snad ještě bizarnější, než se očekávalo.

Pokud se vám zdála přitažená za vlasy už idea s vesmírnými nacisty v prvním Iron Sky, dvojka asi nebude úplně pro vás. Protože Hitler jedoucí na obřím T-Rexovi jako na koni, je v ní věc skoro normální.

Dvacet let po událostech Iron Sky se bývalá nacistická základna na Měsíci stala útočištěm lidstva. Země byla zničena jadernou válkou, ale kdesi pod troskami leží síla, která by mohla lidstvo zachránit, nebo také jednou provždy zničit. Jedinou nadějí je vyslat do středu Země tým a tento svatý grál získat. Aby zachránili svět, musí ale porazit Vrilu, starobylou rasu ještěrovitých humanoidů, a její armádu dinosaurů.

V hlavních rolích Iron Sky: The Coming Race se objeví Udo Kier, Julia Dietze, Stephanie Paul, Lloyd Kaufmann, Jukka Hilden nebo Tom Green.

Finsko-německý snímek, který režíroval Timo Vuorensola, vstoupí do kin na Valentýna příštího roku, tedy 14. 2. 2018.

Michaela Pavlisová
Studentka žurnalistiky. Knihomol a věčný kritik filmových zpracování knih. Fanynka J. Deana a animovaných filmů A. Elliota. Neúnavná posluchačka filmových soundtracků. Milovnice otevřených konců a britského humoru.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here