Když před pár lety fanoušci načervenalého hrdiny marně žádali Guillerma del Tora o natočení třetího dílu, našel se tu někdo, kdo je uklidňoval. Mike Mignola, tvůrce původní komiksové předlohy, totiž tvrdil, že Hellboy rozhodně ještě nezazpíval labutí píseň na stříbrném plátně. A měl pravdu. Restart značky navíc zná nyní i svého režiséra.

Na svém facebookovém účtu totiž Mignola oznámil, že nový film s Hellboyem rozhodně bude. V pořadí třetí snímek o drsném sympaťákovi nenaváže na své předchůdce a bude kompletním restartem značky. Bude s označením R, takže se dočkáme zřejmě pořádných krvavých spršek či sprostých slov. Hlavní role se ujme hvězda seriálu Stranger Things – David Harbour. Kromě něj se už také ví, kdo bude mít na starosti režii. Oním vyvoleným se stal Neil Marshall. Ten je především zkušeným tvůrcem seriálových epizod. Fanouškům Hry o trůny je jeho jméno určitě blízké. Kromě toho se může britský rodák pochlubit i povedeným hororovým snímkem Pád do tmy.

David Harbour

To však není všechno, co se informací týče. Projekt už dokonce zná své vrchní scénáristy a datum začátku natáčení. O scénář se postarají Andrew Crosby s Christopherem Goldenem a své si k tomu řekne také samotný Neil Marshall. Andrew Crosby se v jednom rozhovoru trochu rozpovídal o tom, na co se můžeme těšit. Snímek zatím nese neoficiální jméno Hellboy: Rise of the Blood Queen. Kromě toho scénárista naznačil, že příběh bude mnohem temnější a hororovější. Hellboy nám ukáže mnohem drsnější stránku osobnosti, která v předchozích dílech zatím vidět nebyla.

Kromě obsazení důležitých pozic filmu známe již i čas, kdy celé to šílenství při jeho natáčení začne. Podle spekulací by k první klapce došlo již v září tohoto roku, zhruba v jeho polovině. To je ale zatím domněnka, která se zrealizuje jen v případě, že všechny přípravy na natáčení proběhnou podle předpokladů, což občas bývá problém.

První filmový Hellboy s Ronem Perlmanem v hlavní roli vtrhl do kin v roce 2004. Při rozpočtu 66 milionů dolarů vydělal 99 milionů. Druhý díl dorazil o čtyři roky později a ukořistil 160 milionů. Ani jeden díl nebyl kasovní trhák, ale fanoušků série se našlo dost.

Sdílejte
Daniel Birgus

Jsem filmový fanoušek, který je žánrový všežravec. Svého diváckého ducha krmím psychologickými sondami i komiksovými akčními adaptacemi. Preferuji snímky od Wese Andersona, Quentina Tarantina, Seria Leoneho či Miloše Formana.

Napsat komentář