Sofia Coppola se pustila do projektu nepodobnému tomu, co má na kontě. Oklamaný (2017), remake stejnojmenného snímku Dona Siegela z roku 1971 a také nová adaptace knihy Thomase P. Cullinana “A Painted Devil,” by se dal označit za gotický thriller. Jsme rozhodně zvědaví, jak si scénáristka a režisérka snímků jako například Ztraceno v překladu (2003) nebo Smrti panen (1999) s takovým materiálem poradí.

Nepochybně se divákům dostane těch krásných a vizuálně působivých filmů, na které je od Coppoly zvyklý. Zdá se, že ve snímku nebudou chybět ani další prvky, jež Coppoliny filmy dělají výjimečnými a nadprůměrnými. Sama režisérka se vyjádřila:

„Vlastně jsem nenatočila film zapadající do nějakého žánru. Byla zábava přicházet na to, jak to uchopit a přitom stále zachovat můj styl ve filmu, navíc vytvořit ten krásný, snový svět, který mám ráda – ale s dějem! […] Hlavní podstata příběhu tkví v dynamice mezi skupinou žen, které jsou všechny ‚uvězněné‘ spolu, a pak také o přesunech moci mezi ženou a mužem. Takže pro mě je to velice univerzální, ale je to zasazené do exotického prostředí jižanské vznešenosti.“

Děj se odehrává během americké Občanské války na dívčí internátní škole na Jihu. Místní dívky najdou raněného vojáka Unie, tedy nepřítele, a ujmou se ho. Zatímco mu poskytují přístřeší a starají se o jeho rány, vzrůstá v domě sexuální napětí, žárlivost a rivalita. Postupně jsou prolamována nejrůznější tabu.

Raněného vojáka si zahrál Colin Farrell. Roli ředitelky školy s temnou minulostí na sebe vzala Nicole Kidman, jednu z učitelek ztvárnila například Kirsten Dunst a mezi žačkami uvidíme Elle Fanning.

Česká premiéra je plánována na 13.7.2017.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here