Thrillerů není nikdy dost. Knižní adaptace autorky Melanie Joosten láká v ukázce na tíživou atmosféru a herecké výkony. Na tuhle dovolenou v Berlíně hlavní hrdinka jen tak nezapomene.

Australská fotografka Clare (Teresa Palmer) se během dovolené v Berlíně seznámí se sympatickým Andim (Max Riemelt), s kterým rychle začne vášnivý románek. Ovšem zdání klame a z pohodového chlápka se vyklube nebezpečný živel. Poté, co Clare objeví v jeho bytě hrůzostrašnou pravdu o jeho osobnosti, se stane domácím vězněm. Andi jí totiž ve svém bytě zamkne a odmítá jí pustit.

Thriller zrežírovala Cate Shortland (Lore) a vsadila především na herecký dialog obou hlavních protagonistů. Teresa Palmer upoutala pozornost v Mrtvých a neklidných a Max Reimelt ukázal svůj um v seriálu Sense8.

Trailer nabízí zpočátku romantickou idylu, která se záhy změní v dramatickou jízdu. Sází především na herecké výkony, dobrý hudební doprovod a tíživou, stále gradující atmosféru.

Premiéry se snímek dočká na filmovém festivalu Sundance, do kin dorazí 26. května 2017. Zatím není jasné, zda se ho dočkáme i v České republice.

Daniel Birgus
Jsem filmový fanoušek, který je žánrový všežravec. Svého diváckého ducha krmím psychologickými sondami i komiksovými akčními adaptacemi. Preferuji snímky od Wese Andersona, Quentina Tarantina, Seria Leoneho či Miloše Formana.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here