TRON 3: Projekt ještě není mrtvý

Je tomu už šest dlouhých let ode dne, kdy se kultovní osmdesátkový film, který ve své době oslnil především zajímavým nápadem počítačem simulovaného světa, dočkal pokračování. Tedy toho s názvem TRON: Legacy. O plánech na třetí část jsme od Disneyho naposledy slyšeli v roce 2015. Nicméně, režisér zmíněného sequelu nyní tvrdí, že projekt není mrtvý a dokonce sdělil některé z nápadů na příběh případné trojky…

Film by se měl jmenovat „TRON: Ascension,“ a scénář je prý už zhruba z 80% hotov. Nejvíce se prý Kosinskému líbí koncept, kdy se jednoduše jedná o invazi uvnitř zařízení, film jako takový pak dělí na tři pomyslná dějství, z nichž první by se mělo odehrávat v reálném světě, druhé pak v TRONU, či dokonce ve více jeho světech a třetí zase ve skutečnosti. Což je podle něj něčím, co by bylo úžasné vidět v kině. Potvrdil také, že Disney stále ponechává pokračování otevřená zadní vrátka.

S nadsázkou řečeno je další TRON kryogenicky zmrazen. Čeká tedy na svou příležitost… Kosinski podotýká, že v době, kdy vznikal TRON: Legacy, nevlastnilo ještě studio Walt Disney Marvel, ba ani Lucasfilm. V porovnání se sérií SW, jejími spin-offy a filmy od komiksového giganta by se pak nezbytně nabízela otázka, zda by si TRON vedl zrovna tak dobře. Což je prý hlavní důvod, proč je film u ledu, jelikož Disney raději vsadí na jistotu. Což samozřejmě neznamená, že snímek nikdy nevznikne, jen se to celé může značně protáhnout.

Do filmu se měli navrátit herci nejen z předchozího dílu, ale i ti, kteří si zahráli v původním. Krom tohoto a cameo rolí se také mluvilo o případné klíčové roli pro Jareda Leta. Jak tomu bude do budoucna, se tak stále neví a nezbývá než novému TRONU jen držet palce…

Sdílejte
Tomáš Lesk

Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, dále seriál Doctor Who, a zarytou nenávistí vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase hraji hokej, čtu a zírám.

Napsat komentář