Režisér Jan Svěrák znovu spojil síly se svým otcem a pustil se do úkolu nelehkého – rozhodl se natočit snímek, jenž dějově předchází oceňované Obecné škole. Teď, více než půl rok před premiérou, na svém kanále na Youtube zveřejnil první upoutávku.

Zdeněk Svěrák se ve scénáři znovu vrací do svého dětství, tentokrát ještě hlouběji než v Obecné škole. Zatímco ta se odehrávala v době poválečné, film Po strništi bos nás zavede do období protektorátu. Ani hlavní postavy se nezměnily, opět se setkáme s Edou Součkem, vymodleným dítětem, a jeho rodiči. Celá rodina je tehdy vzhledem k okolnostem přinucena přestěhovat se z Prahy za příbuznými na venkov.

Hlavní dětskou roli Edy ve snímku ztvárnil Alois Grec, v rolích rodičů se představí Tereza Voříšková a Ondřej Vetchý. Jan Tříska, který se v Obecné škole objevil v nezapomenutelné roli Igora Hnízda, si tentokrát zahrál Edova dědečka.

Snímek, jehož ukázku můžete zhlédnout už nyní, vstoupí do kin 17. srpna.

Váš komentář potěší autora článku.

Michaela Pavlisová
Studentka žurnalistiky. Knihomol a věčný kritik filmových zpracování knih. Fanynka J. Deana a animovaných filmů A. Elliota. Neúnavná posluchačka filmových soundtracků. Milovnice otevřených konců a britského humoru.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here