Vizuální klenot Matrix od sourozenců Wachowských uchvátil na sovu dobu skvělými triky a lákavými bojovými scénami. Rychle si vydobyl pověst kultu a dodnes patří ke klenotům kinematografie. Není proto divu, že se několik pohlavárů Hollywoodu rozhodlo probudit krále z jeho dlouhého zimního spánku a znovu mu dát možnost promluvit na stříbrném plátně.

Podle spekulací by měl vzniknout nový snímek ze světa plného Kung fu, zelené barvy a zákeřných strojů, jehož hlavní hvězdou by měl být Michael B. Jordan. Ten upoutal pozornost především ve zdařilém Creedovi. Akční snímky mu nejsou cizí, ve svěží Kronice i nepovedené Fantastické čtyřce si mohl vyzkoušet důkladně práci se speciálními efekty.

Podle všeho bude nový díl bez účasti původních tvůrců Wachowských, vychází totiž z práce Joela Silvera. Ten navrhl scénář a koncept snímku navazujícího na úspěšnou trilogii, ale své nápady prodal v roce 2012 studiu Warner Bros. Studio ho nicméně údajně angažovalo jako jednoho z produkčních a tak bude mít i tak možnost promluvit do výsledné podoby projektu.

První díl Matrixu z roku 1999 se stal rychle klasikou. Na svou dobu představil světu perfektní triky (kdo by si nepamatoval tolikrát parodovanou scénu Nea uhýbajícího kulkám), atraktivní svět a milovníci bojových umění si rovněž přišli na své. Svým tvůrcům Wachowským přinesl věčnou slávu a zajistil otevření pomyslných dveří do Hollywoodu. Vznikly ještě další dva díly, které už ale nedosahovaly kvalit původního snímku.

Daniel Birgus
Jsem filmový fanoušek, který je žánrový všežravec. Svého diváckého ducha krmím psychologickými sondami i komiksovými akčními adaptacemi. Preferuji snímky od Wese Andersona, Quentina Tarantina, Seria Leoneho či Miloše Formana.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here