Ačkoli se tato věc považovala za poměrně jasný fakt, sám Patrick Stewart svou neúčast v budoucnosti X-Men universa dosud jednoznačně nepotvrdil. To však bylo… Nyní oficiálně odhalil, že účast ve Wolverinově posledním filmu bude i jeho závěrečným záběrem na roli slavného holohlavého telepata. Naposledy tak uvidíme nejen reka s adamantiem potaženou kostrou, ale i mentora mutantů…

Stará verze profesora Charlese Xaviera tak spolu s nejoblíbenějším mutantem dospěje svému konci. Stewart uvedl, že při tvorbě filmu velmi dlouho sám nevěděl, zda hodlá s jeho dost možná nejznámější rolí pokračovat. Poté mu ale došlo, že onen film bude pravděpodobně nejlepším a nejdůstojnějším způsobem, jak dát postavě sbohem. Fanoušci tak sice nemohou než zoufat nad koncem jedné velké éry, jako jistá útěcha však může působit fakt, že alespoň v roli mladší verze samotného Xaviera bude pokračovat nadaný James McAvoy.

Na poslední výskyt Stewarta a Jackmana v mutantím universu se můžete už brzy zajít podívat a užít si loučení se dvěma komiksovými legendami v plné parádě. Logan startuje v tuzemských kinech už 2. března.

Co si o potvrzení této zprávy myslíte? Bude vám Patrick Stewart v roli chybět? Tak či onak, chcete-li, můžete si s námi zde ještě před návštěvou kina připomenout celou sérii X-Men, kde se právě jak Sir Patrick Stewart, tak Hugh Jackman pravidelně objevovali. A zrekapitulovat si tak jednu z nejvýraznějších komiksových ság, jaké zatím filmové plátno poznalo…

Váš komentář potěší autora článku.

Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, dále seriál Doctor Who, a zarytou nenávistí vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase hraji hokej, čtu a zírám.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here