Pokračování oblíbené vánoční pohádky přepisovalo historické rekordy. Za první víkend v kinech jej vidělo bezmála 200 tisíc diváků.

Babovřesky dokralovaly. Doposud nejnavštěvovanější český film v rámci otevíracího víkendu byl pokořen dvojkou Anděla Páně, na kterou si od minulého čtvrtka do neděle našlo cestu 200 tisíc lidí. Rekord béčkové komedie Zdeňka Trošky překonal Ondřej Trojan v roli popleteného anděla Petronela přibližně o 60 tisíc platících diváků.

Ačkoliv se finální čísla zdroj od zdroje liší (Unie filmových distributorů například vůbec neřeší malé sály a některé předpremiéry), tak jedno je jisté – pohádka režiséra Jiřího Stracha se těší enormní popularitě, která nemá v rámci tuzemské kinematografie obdoby.

AP 2 prints NO logo.qxp_Sestava 1

Historicky nejnavštěvovanějším filmem v českých kinech však Anděl Páně 2 není. Ještě lepšími čísly se ve své době pyšnilo erotické drama Padesát odstínů šedi, které je absolutním rekordmanem tuzemských multikin. Do konce roku se chválená vánoční pohádka ještě střetne například s novými Hvězdnými válkami, pokračováním Underworldu nebo s přisprostlou taškařicí Pařba o Vánocích, ale nepředpokládá se, že by o výsostní postavení mezi českými diváky přišla.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here