Báli jste se o hudební doprovod k novým Hvězdným válkám či k pátému Indiana Jonesovi? Zcela zbytečně – John Williams plánuje další soundtracky.

Legendární skladatel filmové hudby John Williams obdržel za soundtrack k sedmé epizodě Star Wars svoji již 43. oscarovou nominaci a všem pochybovačům dokázal, že ještě nepatří do starého železa. Čtyřiaosmdesátiletý hudební mág nyní potvrdil, že jeho nenapodobitelné melodie uslyšíme i v následujících letech. A znovu půjde o nadmíru očekávané filmy.

Nejprve naváže na spolupráci s dalším mistrem svého řemesla a velkým kamarádem – režisérem Stevenem Spielbergem – se kterým spojil síly už pro letošní rodinnou fantasy Obr Dobr (česká premiéra je naplánována na 1. září) a následovat bude soundtrack k čekávanému sci-fi dobrodružství Ready Player One.

john-williams__130216012153
Spolupráce Johna Williamse se Stevenem Spielbergem vynesla uznávanému skladateli tři Ceny Akademie (Čelisti, E.T. – Mimozemšťan a Schindlerův seznam)

Aby toho nebylo málo, tak Williams potvrdil práci na další epizodě Star Wars, kterou momentálně natáčí Rian Johnson. U letošního Darebáka jedna (Rogue one) ho sice nečekejme, ale devátá epizoda by měla být opět s jeho účastí.

A co pátý Indiana Jones? Ano, hádáte správně, že i pro tento snímek složí hudbu dvorní skladatel předchozích dobrodružství neohroženého archeologa. Film vstoupí do kin v polovině roku 2019.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here