Zatímco komiksoví hrdinové se o své osudy často příliš obávat nemusí, padouši mají většinou svůj filmový život krátký. Výjimkou však byl Loki, v podání Toma Hiddlestona, který se objevil hned ve třech filmech z dílny Marvelu. Dvakrát svedl se svým bratrem boj o trůn v domovském království Asgard, a pak si málem podmanil veškerý život na Zemi, než jej nezastavili Avengers. Loki se tedy na záporáka těší dlouhé „životnosti“ a mezi fanoušky je velmi oblíbenou postavou. A tak jeho prohlášení, že Thor: Ragnarok nejspíš bude jeho posledním filmem v rohatém kostýmu, vyvolal bouřlivé reakce.

Hiddleston v rozhovoru uvedl, že se těší na natáčení druhého pokračování filmu o Thorovi, kde bude opět po čtyřech letech spolupracovat s Chrisem Hemsworthem. Mezi řečí však naznačil, že to bude naposled. Když jej Marvel vynechal při natáčení druhého příběhu Avengers: Age of Ultron, kdo ví, jak to s Lokim bude. Marvel sice plánuje na rok 2018 premiéru prvního dílu Avengers: Infinity War, okolo kterého se rojí spekulace, že by se v něm mohl Loki objevit, ale osudy padouchů jsou nejisté. Herec ale okamžitě začal zmírňovat své prohlášení slovy, že netuší, jaký směr jeho postava nabere. Zatím to podle jeho slov vypadá, že Loki a Thor spolu budou konečně vycházet.

Mnoho Lokiho fanoušků volalo po jeho samostatném filmu, ale jejich hlasy nebyly doposud vyslyšeny. Kdyby Thor: Ragnarok byl posledním Hiddlestonovým filmem v kostýmu famózního vychytralého záporáka, nejednalo by se pouze o pravděpodobný konec postavy jako takové. Zatím není v plánu třetí pokračování o příbězích Thora a jeho nevlastního bratra. Ale i kdyby na něj došlo, nebylo by to „ono“, protože Hiddleston je s postavou Lokiho tak neodmyslitelně spjat, že jej jen velmi těžko někdo nahradí. Takže nezbývá než doufat, že Hiddlestonovo prohlášení bylo jen bluf, aby se odvedla pozornost a novináři neměli mnoho informací o chystaných filmech z Marvel Cinematic Universe.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here