Jubilejní 20. ročník PragoFFestu je minulostí

Největší popkulturní festival v naší metropoli právě skončil. Pro návštěvníky si opět připravil bohatý program, který budou pořadatelé příští rok jen horko těžko vylepšovat.

O víkendu 28. 1. – 31. 1. to v Praze v Hájích žilo. Do Modré školy, kde se festival již tradičně konal, se sjeli fanoušci fantasy a sci-fi nejen z hlavního města. Minulý rok akci za víkend navštívilo téměř 4500 nadšenců a vypadá to, že jejich počet letos určitě neklesne. Ba naopak. Hlava na hlavě, tak by se dala popsat plejáda příznivců her či fantasy filmů. Každou hodinu se v jednotlivých učebnách školy konaly diskuze na různá témata, která se týkala jednotlivých filmů nebo seriálů. Na své si samozřejmě přišli i milovníci videoher, jimž pořadatelé vyčlenili nemalou část prostor školy. Ať jste rozenými tanečníky či to umíte skvěle s herní konzolí, místo se pro vás zkrátka našlo.

Kdo nepřišel v jakémkoliv kostýmu, jako by neexistoval. Fanoušci berou, zdá se, akci vážně a jsou vděční za nespočet hodin práce výtečného pořadatelského týmu, který jim umožnil se ponořit do světa fantasy a dal jim možnost se na chvíli převtělit do jejich milované postavy. A že jich tam bylo. Ve velmi početné skupině kostýmovaných hrdinů nechyběli už ani nováčci ze sedmé epizody Star Wars, Kylo Ren a Rey. Komunita tohoto typu roste a v příštím roce se o tom pořadatelé nejspíše opět přesvědčí.

Sdílejte
Filmovej a seriálovej maniak :)

Napsat komentář