Tip na film: Hodiny (2002)

Sdílet

O čem to je? Film má tři linie, které všechny na první pohled spojuje pouze román Virginie Woolf – Paní Dallowayová. 1923, Anglie – Virginie Woolf (Nicole Kidman) začíná psát svůj nejslavnější román. 1951, LA – Laura Brown (Julianne Moore), začíná číst Paní Dallowayovou a četbou uniká svým starostem a výčitkám. 2001, New York – Clarissa Vaughn (Meryl Streep) chystá večírek pro svého přítele, který umírá na AIDS.


Proč vidět? Je to jeden z těch filmů, které můžete vidět víckrát a pokaždé objevíte nové souvislosti a všimnete si dalších detailů, které vytváří geniální mozaiku. Navíc přičtěte excelentní herecké výkony všech účastněných a nádhernou hudbu Philipa Glasse. Je to jeden z nejlepších filmů o ženách (i lásce, vztazích a smrti), který ale mohou ocenit i muži.

Zajímavost: Natočen podle knihy Michaela Cunninghama, který byl za tento román odměnen Pulitzerovou cenou. Je to dílo ryze inspirované životem a románem Virginie Woolfové – proto i název Hodiny, což byl pracovní název pro Paní Dallowayovou, když ho Virginie psala.

Režie: Stephen Daldry

Hrají: Nicole Kidman, Julianne Moore, Meryl Streep, Ed Harris

Ernia
Some people, were born to sit by a river. Some get struck by lightning. Some have an ear for music. Some are artists. Some swim. Some know buttons. Some know Shakespeare. Some are mothers. And some people, watch films.

ZANECHAT KOMENTÁŘ